İstanbul
Ankara
İzmir
Adana
Adıyaman
Afyonkarahisar
Ağrı
Aksaray
Amasya
Antalya
Ardahan
Artvin
Aydın
Balıkesir
Bartın
Batman
Bayburt
Bilecik
Bingöl
Bitlis
Bolu
Burdur
Bursa
Çanakkale
Çankırı
Çorum
Denizli
Diyarbakır
Düzce
Edirne
Elazığ
Erzincan
Erzurum
Eskişehir
Gaziantep
Giresun
Gümüşhane
Hakkâri
Hatay
Iğdır
Isparta
Kahramanmaraş
Karabük
Karaman
Kars
Kastamonu
Kayseri
Kırıkkale
Kırklareli
Kırşehir
Kilis
Kocaeli
Konya
Kütahya
Malatya
Manisa
Mardin
Mersin
Muğla
Muş
Nevşehir
Niğde
Ordu
Osmaniye
Rize
Sakarya
Samsun
Siirt
Sinop
Sivas
Şırnak
Tekirdağ
Tokat
Trabzon
Tunceli
Şanlıurfa
Uşak
Van
Yalova
Yozgat
Zonguldak
USD18,50
EURO18,14
GBP20,71
EURO/USD0,98
BIST3.179,99
GR. ALTIN987,97
BTC363.908,74
ETH24.830,82

AK Parti Diyarbakır İl Başkanı Aydın: Irak Kürt Bölgesel Yönetimi meşru bir yönetim

ak parti diyarbakır
Paylaş

Bu Yazıyı Paylaş

veya linki kopyala

AK Parti Diyarbakır İl Başkanı Muhammet Şerif Aydın, aylık olağan basın bilgilendirme toplantısında Erbil Valisi Omid Xosnaw’ın Diyarbakır Valisi Münir Karaloğlu’na ziyaretinde hediye ettiği “Kürdistan” albümü üzerinden başlatılan linç kampanyasına tepki gösterdi.

Aydın, “Kürdistan Fotoğraf Albümü” hediyesi üzerine şu değerlendirmede bulundu: “Erbil Valisi; Irak Kürt Bölgesel Yönetimi adıyla var olan meşru bir yönetimin temsilcisidir. Hediyesi, bu bölgenin tarihi ve turistik fotoğraflarını içermektedir.

AK Parti Diyarbakır İl Başkanı Muhammet Şerif Aydın, aylık olağan basın bilgilendirme toplantısı yaptı.

AK Parti Diyarbakır İl Başkanlık binasında yapılan toplantıda konuşan İl Başkanı Muhammet Şerif Aydın, geçen hafta Erbil Valisi Omid Xosnaw’ın Diyarbakır Valisi Münir Karaloğlu’na ziyaretinde hediye ettiği “Kürdistan” albümü üzerine değerlendirmelerde bulundu.

ak parti muhammed şerif aydın
AK Parti Diyarbakır İl Başkanı Muhammet Şerif Aydın

‘Erbil Valisi; Irak Kürt Bölgesel Yönetimi adıyla var olan meşru bir yönetimin temsilcisidir’

Vali Karaloğlu’na karşı sosyal medyada yürütülen linç kampanyasına ilişkin konuşan Aydın, şunları ifade etti: “Türkiye’nin sınırları yaklaşık 780 bin km2 olup Türkiye bir bütündür. Sınırlarımız, Türk, Kürt, Zaza vb. vatan evlatlarının kanlarıyla çizilmiştir. Kökü bu topraklarda olan kimsenin bundan bir şüphesi yoktur, olamaz. Emperyalist odakların güdümünde memleketimize ve bu gerçeğe kurşun sıkanların karşısında, hepimiz biriz beraberiz. Öncelikle bu hakikati tespit edelim. Geçtiğimiz Hafta Diyarbakır’da Mezopotamya Turizm ve Gastronomi Fuarı düzenlendi. Ülkemizin pek çok şehrinden ve komşu ülkelerden misafirlerimiz vardı. Bu misafirler arasında Kuzey Irak Bölgesel Yönetimi’ni temsilen Erbil Valisi Omid Xosnaw da bulunuyordu. Erbil Valisi Diyarbakır Valimiz Sayın Münir Karaloğlu’na bir ziyarette bulundu. Sayın Erbil Valisi bu ziyarette Valimize adı; “Kürdistan Fotoğraf Albümü” olan bir çalışma takdim etti. Valimiz, takdim edilen bu hediyeyi kabulünün fotoğrafı üzerinden; sosyal medya ve medya organlarında adeta linç edildi. Misafirimiz olan Erbil Valisi; Irak Kürt Bölgesel Yönetimi adıyla var olan meşru bir yönetimin temsilcisidir. Hediyesi, bu bölgenin tarihi ve turistik fotoğraflarını içermektedir. Ne bazılarının bahsettiği gibi Türkiye’yi içeren bir harita ne de bir iddiası vardır. Türkiye’nin bütünlüğü hem bizim için hem valimiz için tartışmasız bir konudur. Bu birlik ve bütünlük için göstermiş olduğumuz çaba ve son nefesimize kadar devam edecek mücadelemiz ortadadır. Kuzey Irak Bölgesel Yönetimi ile geliştirdiğimiz bütün iyi ilişkiler hem onların hem de bizim faydamızadır. Bizim orada bulunan kardeşlerimizle geliştireceğimiz ticari ilişkiler; hem karşılıklı bir kazanç imkanı sağlayacak, hem de bir takım odakların bu topraklarda kaostan ve yoksulluktan faydalanarak alanda güçlenmesine engel olacaktır.”

SUR AJANS

AK Parti Diyarbakır İl Başkanı Aydın: Irak Kürt Bölgesel Yönetimi meşru bir yönetim

E-posta hesabınız yayımlanmayacak.

Bizi Takip Edin