İstanbul
Ankara
İzmir
Adana
Adıyaman
Afyonkarahisar
Ağrı
Aksaray
Amasya
Antalya
Ardahan
Artvin
Aydın
Balıkesir
Bartın
Batman
Bayburt
Bilecik
Bingöl
Bitlis
Bolu
Burdur
Bursa
Çanakkale
Çankırı
Çorum
Denizli
Diyarbakır
Düzce
Edirne
Elazığ
Erzincan
Erzurum
Eskişehir
Gaziantep
Giresun
Gümüşhane
Hakkâri
Hatay
Iğdır
Isparta
Kahramanmaraş
Karabük
Karaman
Kars
Kastamonu
Kayseri
Kırıkkale
Kırklareli
Kırşehir
Kilis
Kocaeli
Konya
Kütahya
Malatya
Manisa
Mardin
Mersin
Muğla
Muş
Nevşehir
Niğde
Ordu
Osmaniye
Rize
Sakarya
Samsun
Siirt
Sinop
Sivas
Şırnak
Tekirdağ
Tokat
Trabzon
Tunceli
Şanlıurfa
Uşak
Van
Yalova
Yozgat
Zonguldak
USD18,54
EURO18,11
GBP20,36
EURO/USD0,97
BIST3.201,84
GR. ALTIN986,24
BTC361.215,96
ETH24.826,19

AK Parti ve MHP’den 150 Kişi CHP’ye Katıldı

CHP katılım
Paylaş

Bu Yazıyı Paylaş

veya linki kopyala

AKP ve MHP’den 150 kişi CHP Bağlar İlçe Örgütüne katılım sağladı.

Cumhuriyet Halk Partisi (CHP) Bağlar İlçe Başkanlığı tarafından bir düğün salonunda halk buluşması gerçekleşti. Düzenlenen halk buluşmasında AK Parti ve MHP’li 150 kişi CHP’ye katılarak rozetleri takıldı.

Programa CHP Doğu Masası Bölge Koordinatörü Av. Cevdet Nasıranlı, CHP eski il başkanları Şerif Doğru, Abdurrahman Aslan ve CHP’li avukat Sertaç Eke, Bağlar ilçesinden birçok vatandaş ve partiye yeni katılan üyeler katıldı.

“CHP İktidarında cumhuriyeti ve halkı koruyabiliriz”

CHP Bağlar İlçe Başkanı Recep Yavuz, yaptığı açıklamada; “Şuanda bizler bir aile toplantısı yapmak için buradayız. Tavsiyelerimizi, fikirlerimizi hep birlikte burada dile getireceğiz. Burada ne konuşursak konuşalım ama Cumhuriyet Halk Partili ’ye yakışır bir davranış içerisinde olalım. Aşılması gereken bir takım sorunu, beraberce aşacağız, eksiklikleri hep birlikte gidereceğiz. Birbirimize, partimize sahip çıkalım, sevgi ile yaklaşalım. Hep birlikte kenetlenirsek, tek vücut olursak, bu güç ve azimle iktidara yürüyeceğimize inanıyorum. Demokrasi, Hukuk, özgürlükler adına ülkemiz gerçekten zor günler geçirmekte, daha zor günler de bizi beklemekte.  Ülkemiz gibi Bağlar’da da pekiyi şeyler olmuyor. Esnaflarımız zor durumda, çiftçiler zor durumda. Kara günlerden çıkışın yolu demokrasiden geçiyor. AK Parti Hükümeti tarafından sistematik bir şekilde adaletin katledildiği bir süreç yaşıyoruz. Bu solcular her şeye karşı çıkar diyorlardı ama bakınız biz her mağdurun yanında, çiftçinin yanında ve AK Partinin iktidarının karşısında, belgelere ve hukuka dayanarak vatandaşlarımızın sesi olmaya devam ediyoruz. Biz CHP’liler halkın tek güvencesi olduk.  Şunu bilmeliyiz ki Türkiye Cumhuriyeti’ni, Cumhuriyet Halk Partisi’nin iktidarında olan bir Türkiye’de, Atatürk’ün ilkeleri ile hareket ederek, Cumhuriyeti ve halkı koruyabiliriz. Yapmamız gereken tek şey çok çalışmak” dedi.

CHP

“Ülkenin CHP’nin iktidarına ihtiyacı var”

Ülkenin CHP’nin iktidarına ihtiyacı olduğunu belirten Yavuz; “CHP’nin iktidar olması için hepimiz, taşın altına elimizi koyacak ve bu konuda üstümüze düşen vazifeyi yapacağız. Kalelerimizi korumalıyız, yeni mevziler kazanmalıyız. Bu nedenle önümüzdeki seçimler çok hayati seçimlerdir. 48 mahallemizin 44’ünde üye çalışmalarımızı yaptık. Bağlar ilçe örgütü olarak saha çalışmalarımız kapsamında yaptığımız üyelik sayıları ile 17 ilçe başkanlığımızdan daha fazla sayısal ve yüzdelik oranda üye katılımında başarı gerçekleştirdik. Seçimlerimizin sigortası olan sandık görevlilerimizi belirledik, belirlemeye de devam ediyoruz. ‘ÖBEK örgütlenmesi’ dediğimiz mahalle, sokak, site, apartman, köy ve belde sorumlularımızdan oluşacak çalışma grubumuzda yer almak isteyen partililerimizin isimlerini aldık, almaya da devam ediyoruz. Ay sonunda bu çalışmalarımızı tamamlayacağız. İlçemizde, sandık görevlilerimiz, okul sorumlularımız, gönüllü partililerimiz, bulunduğunuz mahallenin, sokağın, sitenin, apartmanın doğal sorumlusu olduğunuzu unutmayın. Başarılı ve özverili geçen örgütsel çalışmalarımız ve siz değerli partililerimizin omuz vermesi, partisine ve ilçesine sahip çıkması neticesinde daha güzel günlere hep birlikte ulaşacağımızı düşünüyorum. Kimse kimseyle her konuda aynı fikirde olmak zorunda değildir. Zaman zaman fikir ayrılığına düşsek bile bu bizim ne kadar demokratik bir yapıdan geldiğimizin göstergesidir. Ancak bu fikir ayrılıkları asla örgütümüzle bir çatışma olarak adlandırılamaz. Bizim örgütümüzle hiçbir kavgamız olamaz. Bizler büyük bir aileyiz, Cumhuriyet Halk Partisi ailesiyiz. Partimizin ve ülkemizin çıkarları neyi gerektiriyorsa o şekilde hareket etmekle mükellefiz.  Bu toplantıda eksikliklerimiz ve yapılması gerekenler hakkında görüş alışverişinde bulunarak, önerilerinizi dinleyerek bir özeleştiri yapacağız.  Biz Eğer biz kendi durumumuzu tespit etmezsek geleceğimizi planlayamayız.  Bu vesileyle bu büyük ailenin bir mensubu olmaktan gurur duyduğumu belirtmek istiyorum” diye konuştu.

CHP

“Vatandaşlarımızın gözlerindeki ışıltı CHP’nin iktidar olacağının göstergesidir”

CHP katılım

CHP Doğu Masası üyesi Av. Cevdet Nasıranlı, burada yaptığı konuşmada; “Bağların her sokağında çocukluğumun anılarımın olduğu bir ilçe olduğu için benim için önemli bir ilçe. Bugün burada bulunmaktan kıvanç duyuyorum. İlçe başkanımızın dediği gibi halk buluşması olduğu için bizlerin çok konuşması uygun değildir. Sizlerin yaşadığınız yerde bizlere durumlarınızı, sorunlarınızı gerekirse çözümleri ile birlikte bize iletmeniz doğru olur. CHP’nin eski ve yeni kadrolarının böyle bir buluşmada bir arada olması ve halkı ile kucaklaşması özellikle genel başkanımız Kemal Kılıçdaroğlu’nun helalleşme çıkışıyla bu toplumu doğusuyla batısıyla kuzeyiyle kavga dilini ötekileştirme dilini ortadan kaldırarak herkesin kucaklamanın en büyük örneği olduğunu bugün burada hep birlikte görüyoruz. Bizler açılmış olan bu yolda genel başkanımızın her zaman destekçisi bu ülkeyi bu ekonomik buhrana sokan kadrolarla mücadele etmeyi özellikle burada söylemek istiyorum. Ülkenin geldiği nokta ortada, ülkemizi yönetenler bütün yaşanmış sorunları halen başka noktalara dış mihraklara bağlayacak kadar bizi bu halkı, bizleri küçük görüyorlar ve bu sorunları 20 yıldır ülkeyi yönetenlerin değil dış mihrakların bize yaşatıldığını söyleyecek kadar beyinlerinin küçük olduğunu görüyoruz. Bizler en kısa zamanda bu ülkeyi elbirliğiyle halkımızla genel başkanımızın liderliğinde CHP’nin kıymetli kadrolarıyla bu ülkeyi bu buhrandan kurtarıp kucaklaşma helalleşme ve kavga dilini ortadan kaldırarak bütünleşerek sorunları ortadan kaldırmaya CHP’nin talip olduğunu ve bunu başaracağımıza benim inancım tamdır. Ve bugün gördüğüm kadarıyla bağlarımızın bu kıymetli mensuplarımızın gözlerindeki ışıltı da inançlarının tam olduğunu bizlere bir daha göstermiş oldu” ifadelerini kullandı.

AK Parti ve MHP’den 150 Kişi CHP’ye Katıldı

E-posta hesabınız yayımlanmayacak.

Bizi Takip Edin