İstanbul
Ankara
İzmir
Adana
Adıyaman
Afyonkarahisar
Ağrı
Aksaray
Amasya
Antalya
Ardahan
Artvin
Aydın
Balıkesir
Bartın
Batman
Bayburt
Bilecik
Bingöl
Bitlis
Bolu
Burdur
Bursa
Çanakkale
Çankırı
Çorum
Denizli
Diyarbakır
Düzce
Edirne
Elazığ
Erzincan
Erzurum
Eskişehir
Gaziantep
Giresun
Gümüşhane
Hakkâri
Hatay
Iğdır
Isparta
Kahramanmaraş
Karabük
Karaman
Kars
Kastamonu
Kayseri
Kırıkkale
Kırklareli
Kırşehir
Kilis
Kocaeli
Konya
Kütahya
Malatya
Manisa
Mardin
Mersin
Muğla
Muş
Nevşehir
Niğde
Ordu
Osmaniye
Rize
Sakarya
Samsun
Siirt
Sinop
Sivas
Şırnak
Tekirdağ
Tokat
Trabzon
Tunceli
Şanlıurfa
Uşak
Van
Yalova
Yozgat
Zonguldak
USD18,47
EURO17,84
GBP19,95
EURO/USD0,96
BIST3.260,15
GR. ALTIN967,29
BTC373.681,76
ETH25.655,06

Ali Kenanoğlu: Haddini bil Kaymakam bey!

nazımiye kaymakamı
Paylaş

Bu Yazıyı Paylaş

veya linki kopyala

HDP İstanbul Milletvekili Ali Kenanoğlu, Nazimiye Kaymakamı Uğur Tutkan’ın Düzgün Baba Cemevi Başkanı Sinan Kırmızıçiçek’i hedef alan açıklamalarına tepki göstererek, “Senin öyle tehdit yetkin yok. Haddini bil Kaymakam bey!” dedi.

HDP İstanbul Milletvekili Ali Kenanoğlu sosyal medyadan yaptığı paylaşımda Nazimiye Kaymakamı Uğur Tutkan’ın Düzgün Baba Cemevi Başkanı Sinan Kırmızıçiçek’i hedef alan açıklamasına tepki gösterdi. Kenanoğlu, Tiwtter’dan yaptığı paylaşımda, “Haddini bilmez Nazimiye Kaymakamı! Cemevi yönetimini açıkça tehdit ediyor… Cemevinin iç işleyişi var, üyeleri var, denetim kurulu var, Dernekler masasının da mali denetim yetkisi zaten var. Ama senin öyle tehdit yetkin yok. Haddini bil Kaymakam bey!” ifadelerini kullandı.

Uğur Tutkan: Sana öğreteceğiz kanunu, hukuku ve devletimizin gücünü

Nazımiye Kaymakamı Uğur Tutkan, Düzgün Baba Cemevi Başkanı Sinan Kırmızıçiçek’in açıklamalarına yönelik olarak sosyal medya hesabından yaptığı açıklamada, “Dernek adı altında halkımızın inancını kullanarak para toplayıp, topladığı paraları da usulsüz, kanunsuz ve Düzgün Baba Cemevi ve mekânı dışında yani amaç dışı harcayacaksın, sonra da cemevlerimizi biz ticarethane göreceğiz. Kanunsuzluk, usulsüzlük kıblesi olanlara doğru yolu göstereceğiz. Türkiye Cumhuriyeti kanun ve hukuk devletidir. Sana da uzantılarına da öğreteceğiz kanunu, hukuku ve devletimizin gücünü” ifadelerini kullanmıştı.

düzgün baba cemevi
Düzgün Baba Cemevi Başkanı Sinan Kırmızıçiçek

Ne olmuştu?

Düzgün Baba Cemevi Başkanı Sinan Kırmızıçiçek ise Nazımiye Kaymakamı Uğur Tutkan tarafından Düzgün Baba Cemevine verilen idari ve mali para cezalarına ilişkin açıklama yapmıştı. Dersim’in Nazımiye ilçesinde bulunan Düzgün Baba Cemevi’ne son 3 yılda 60 bin lira para cezası kesilmesine yönelik açıklama yapan Cemevi Başkanı Sinan Kırmızıçiçek, dernek olarak cezaların hukuksuz şekilde kesildiğini dile getirmişti.

Olayın basına yansıması sonucu Nazımiye Kaymakamı Uğur Tutkan, kolluk kuvvetleri ile cemevine giderek, eli silahlı bir şekilde çektiği fotoğrafı sosyal medya da paylaşmıştı.

SUR AJANS

Ali Kenanoğlu: Haddini bil Kaymakam bey!

E-posta hesabınız yayımlanmayacak.

Bizi Takip Edin