İstanbul
Ankara
İzmir
Adana
Adıyaman
Afyonkarahisar
Ağrı
Aksaray
Amasya
Antalya
Ardahan
Artvin
Aydın
Balıkesir
Bartın
Batman
Bayburt
Bilecik
Bingöl
Bitlis
Bolu
Burdur
Bursa
Çanakkale
Çankırı
Çorum
Denizli
Diyarbakır
Düzce
Edirne
Elazığ
Erzincan
Erzurum
Eskişehir
Gaziantep
Giresun
Gümüşhane
Hakkâri
Hatay
Iğdır
Isparta
Kahramanmaraş
Karabük
Karaman
Kars
Kastamonu
Kayseri
Kırıkkale
Kırklareli
Kırşehir
Kilis
Kocaeli
Konya
Kütahya
Malatya
Manisa
Mardin
Mersin
Muğla
Muş
Nevşehir
Niğde
Ordu
Osmaniye
Rize
Sakarya
Samsun
Siirt
Sinop
Sivas
Şırnak
Tekirdağ
Tokat
Trabzon
Tunceli
Şanlıurfa
Uşak
Van
Yalova
Yozgat
Zonguldak
USD18,58
EURO18,17
GBP20,68
EURO/USD0,98
BIST3.553,85
GR. ALTIN1.022,56
BTC372.017,30
ETH25.284,64
Paylaş

Bu Yazıyı Paylaş

veya linki kopyala

CHP Diyarbakır İl Başkanı Gönül Özel, partisine Diyarbakır ve Bölgeden yoğun bir ilgi olduğunu ve 2 yıl önce yüzde 1,8 olan oy oranının yüzde 12-14 bandına çıktığını ve Diyarbakır’dan 2 vekil çıkaracaklarını söyledi.

Partisine kitlesel katılımların olduğunu ve Başkanlık yaptığı 2 yılda Diyarbakır’da 8 binin üzerinde bir katılım olduğunu belirtti.

CHP Diyarbakır İl Başkanı Gönül Özel, partisine Diyarbakır’dan katılımlarla ilgili Sur Ajans’a konuştu.

chp gönül özel
CHP Diyarbakır İl Başkanı Gönül Özel

‘Umudu CHP’de gördükleri için insanlar akın akın CHP’ye geliyor’

Diyarbakır ve Bölgede CHP’ye yoğun bir ilgi olduğunu ifade eden CHP Diyarbakır İl Başkanı Gönül Özel, şöyle konuştu: “Partimize son dönemde birden çok kitlesel katılım oldu. Geçen Hafta Genel Merkez’de Silvan eski ilçe başkanı ekibiyle birlikte katıldı. Geçtiğimiz hafta sonu da Çınar’da Metine Aşireti’nden Hikmet Kaya’nın öncülüğünde bir grup katıldı. Ama tabii ki katılımların hepsi aynı köyden değil. Çınar’dan, diğer köylerden ve Diyarbakır merkezden olmak üzere aşağı yukarı bin civarında bir katılım oldu. Son dönemde partimize ilgi oldukça fazla. Neden, çünkü Türkiye’de adalet yok, hukuk yok. Basın özgürlüğü yok. Hiçbir dönem Türkiye bu kadar kötü olmamıştı. Bu gidişata da CHP’nin dur diyeceğini düşündükleri, umudu CHP’de gördükleri için insanlar akın akın CHP’ye geliyor. İnsanlar bir çıkış yolu arıyorlar ve Türkiye’yi bu kaostan çıkaracak olan da CHP.”

chp diyarbakır il başkanı gönül özel
CHP Diyarbakır İl Başkanı Gönül Özel

Özel: 2 yılda partimize 8 ila 9 bin arasında bir katılım oldu

Özel, 2 yıllık başkanlığı süresince partisine katılımlarla ilgili ise şunları söyledi: “2 yılda partimize 8 ila 9 bin arasında bir katılım oldu. Diyarbakır’da yapılan anketlere göre, kesinlikle 2 milletvekili çıkarıyoruz. Van’da, Mardin’de birer milletvekili çıkarıyoruz. Bölgede artık CHP var, iddialıyız. 2 yıl önce il başkanı olduğumda partimizin oy oranı 1,8 idi. Şuan partimizin oy oranı anketlerde yüzde 12 ila 14 arasında gösteriliyor. Tabii partimizin üye sayısı ile oy oranını birebir kıyaslamamak gerekiyor. Çünkü oy vereceklerin birçoğu üye olamıyor. Çünkü devlet memuru var, çocuğu için korkan insanlar var. Çünkü biz korku imparatorluğunda yaşıyoruz. Ama sonuçta insanlar partimize katıldılar ve gönülleri bizimle ve bundan sonra bizimle mücadele edecekler. Bu kaostan hep birlikte güçlenerek çıkacağız. Onun için gelin hep beraber olalım, destek olun. Bu adaletsizliğe, hukuksuzluğa son verelim.”

‘İnsanlar anadiliyle şarkı da söylemeli, tiyatro da sinema da olmalı’

Kürtçe konser ve sanat etkinliklerine yasaklara ilişkin olarak da Özel şunları söyledi: “Kürtçe bir konserin iptal edilmesi faşizmdir, diktatörlüktür. İnsanlar anadiliyle şarkı da söylemeli, tiyatro da sinema da olmalı. Biz bu zorbalığa en üst perdeden tepki verdik, Genel Başkanımız düzeyinde. Hatta Mecliste milletvekillerimiz Kürtçe şarkı söyleyerek bunu protesto etti. Bizler hepimiz buna karşıyız. Bunu yıkmak için geliyoruz.

SUR AJANS/ÖZEL

CHP Diyarbakır İl Başkanı Özel: 2 yılda 8 binin üzerinde katılım oldu

E-posta hesabınız yayımlanmayacak.

Bizi Takip Edin