İstanbul
Ankara
İzmir
Adana
Adıyaman
Afyonkarahisar
Ağrı
Aksaray
Amasya
Antalya
Ardahan
Artvin
Aydın
Balıkesir
Bartın
Batman
Bayburt
Bilecik
Bingöl
Bitlis
Bolu
Burdur
Bursa
Çanakkale
Çankırı
Çorum
Denizli
Diyarbakır
Düzce
Edirne
Elazığ
Erzincan
Erzurum
Eskişehir
Gaziantep
Giresun
Gümüşhane
Hakkâri
Hatay
Iğdır
Isparta
Kahramanmaraş
Karabük
Karaman
Kars
Kastamonu
Kayseri
Kırıkkale
Kırklareli
Kırşehir
Kilis
Kocaeli
Konya
Kütahya
Malatya
Manisa
Mardin
Mersin
Muğla
Muş
Nevşehir
Niğde
Ordu
Osmaniye
Rize
Sakarya
Samsun
Siirt
Sinop
Sivas
Şırnak
Tekirdağ
Tokat
Trabzon
Tunceli
Şanlıurfa
Uşak
Van
Yalova
Yozgat
Zonguldak
USD18,50
EURO18,14
GBP20,71
EURO/USD0,98
BIST3.179,99
GR. ALTIN987,97
BTC362.441,17
ETH24.764,68

Dicle Üniversitesi’nde hayvancılıkta klonlama teknikleri semineri

dicle üniversitesi klonlama
Paylaş

Bu Yazıyı Paylaş

veya linki kopyala

Dicle Üniversitesi Ziraat Fakültesi Zootekni Bölümü ile Arjantin Buenos Aires Üniversitesi Ziraat Fakültesi Hayvansal Üretim Bölümü arasında yürütülen proje kapsamında Hayvancılıkta Klonlama Teknikleri semineri yapıldı.

Dicle Üniversitesi Ziraat Fakültesi Zootekni Bölümü ile Arjantin Buenos Aires Üniversitesi Ziraat Fakültesi Hayvansal Üretim Bölümü arasında yürütülen Erasmus KA107 projesi  kapsamında Ziraat Fakültesi Seminer Salonunda Hayvancılıkta Klonlama Teknikleri temalı seminer düzenlendi.

dicle üniversitesi
Dicle Üniversitesi’nde hayvancılıkta klonlama teknikleri semineri

Moderatörlüğünü Ziraat Fakültesi Zootekni Bölüm Başkanı Prof.Dr. Muzaffer Denli’nin üstlendiği seminerde Arjantin Buenos Aires Üniversitesi Ziraat Fakültesi Hayvansal Üretim Bölümü Hayvansal Biyoteknoloji Anabilim Dalı Başkanı Prof.Dr. Daniel F. Salamone sunum yaptı.

Seminere Rektör Yardımcısı Prof.Dr. Kadir Turan, Ziraat ve Veteriner Fakülteleri Öğretim üyeleri, Et ve Süt Kurumu Diyarbakır İl Müdürü Hamdullah Güven, Tarım ve Orman Bakanlığı Diyarbakır İl Müdür Yardımcısı Vet. Hek. Mehmet Hüseyinoğlu, Hayvan Sağlığı ve Yetiştiriciliği Şube Müdürü Vet. Hek. Necattin Gönç ile kurumda çalışan Zooteknist Ziraat Mühendisleri ile Veteriner Hekimler, Diyarbakır İli Damızlık Koyun ve Keçi Yetiştiricileri Birliği Uzman teknik personeli, konuya ilgi duyan çok sayıda konuk ve öğrenci katıldı.

Bilimsel işbirliği

Seminer sonrası Prof.Dr. Muzaffer Denli tarafından Prof.Dr. Daniel F. Salamone’ye Zootekni Bölümü Araştırma ve Uygulama Tesisleri gezdirilerek tesiste bulunan hayvancılık deneme üniteleri ile bölümün laboratuvar ve diğer altyapı olanakları tanıtılarak yürütülen projeler hakkında bilgi verildi. Program, iki bölüm arasında olası bilimsel işbirliği olanakları görüşülmesiyle son buldu.

dicle üniversitesi
Dicle Üniversitesi Ziraat Fakültesi Zootekni Bölümü ile Arjantin Buenos Aires Üniversitesi Ziraat Fakültesi Hayvansal Üretim Bölümü arasında yürütülen proje kapsamında Hayvancılıkta Klonlama Teknikleri semineri yapıldı

Seminer sonunda Rektör Yardımcısı Prof.Dr. Kadir Turan tarafından Prof.Dr. Daniel F. Salamone’ye Plaket, diğer emeği geçenlere Teşekkür Belgesi takdim edildi. Ziraat Fakültesi Dekanı Prof. Dr. Mikdat Şimşek fakülte hakkında bilgiler verdi.

SUR AJANS

Dicle Üniversitesi’nde hayvancılıkta klonlama teknikleri semineri

E-posta hesabınız yayımlanmayacak.

Bizi Takip Edin