İstanbul
Ankara
İzmir
Adana
Adıyaman
Afyonkarahisar
Ağrı
Aksaray
Amasya
Antalya
Ardahan
Artvin
Aydın
Balıkesir
Bartın
Batman
Bayburt
Bilecik
Bingöl
Bitlis
Bolu
Burdur
Bursa
Çanakkale
Çankırı
Çorum
Denizli
Diyarbakır
Düzce
Edirne
Elazığ
Erzincan
Erzurum
Eskişehir
Gaziantep
Giresun
Gümüşhane
Hakkâri
Hatay
Iğdır
Isparta
Kahramanmaraş
Karabük
Karaman
Kars
Kastamonu
Kayseri
Kırıkkale
Kırklareli
Kırşehir
Kilis
Kocaeli
Konya
Kütahya
Malatya
Manisa
Mardin
Mersin
Muğla
Muş
Nevşehir
Niğde
Ordu
Osmaniye
Rize
Sakarya
Samsun
Siirt
Sinop
Sivas
Şırnak
Tekirdağ
Tokat
Trabzon
Tunceli
Şanlıurfa
Uşak
Van
Yalova
Yozgat
Zonguldak
USD18,54
EURO18,08
GBP20,23
EURO/USD0,97
BIST3.211,02
GR. ALTIN984,29
BTC361.426,92
ETH24.884,30

DİSİDER 1.Genel Kurulu yapıldı

disider genel kurul
Paylaş

Bu Yazıyı Paylaş

veya linki kopyala

Diyarbakır Sanayici ve İş Dünyası Derneği (DİSİDER) 1.Genel Kurulu gerçekleştirildi. Diyarbakır Ticaret Borsası (DTB) Konferans Salonunda gerçekleşen genel kurulda DİSİDER yeni yönetimi belli oldu.

Diyarbakır Sanayici ve İş Dünyası Derneği (DİSİDER) 1.Genel Kurulu Diyarbakır Ticaret Borsası (DTB) Konferans Salonunda gerçekleştirildi.

Diyarbakır Sanayici ve İş Dünyası Derneği (DİSİDER) 1.Genel Kurulu
Diyarbakır Sanayici ve İş Dünyası Derneği (DİSİDER) 1.Genel Kurulu

Diyarbakır Ticaret Borsası Konferans salonunda gerçekleştirilen Genel Kurula DTB Başkan Yardımcıları Ramazan Özkılıç, Şeyhmus Ayhan, DİSİDER Başkanı Şehmus Akbaş, DOGUNSİFED Başkanı Aziz Özkılıç, ASKON Başkanı Av.İhsan Aytekin, DESOB Başkan Yrd Abdüllatif Aykul, OSB Dernek Başkanı Abdurrahman Aslan, MÜSİAD Başkanı Mehmet Bozkuş, GÜNSİAD Başkanı Şahismail Bedirhanoğlu, TESDER Başkanı Faysal Araç ile STK Başkanları ile iş dünyası temsilcileri katıldı.

Aziz Özkılıç’ın divan başkanlığına getirildiği genel kurulda, konuşan DİSİDER Başkanı Şehmus Akbaş, DİSİDER’in Diyarbakır’da iş insanları ile bir araya gelerek, yaşanan sorunlara çözüm üreteceğini belerterek, Diyarbakır’ın çok yakın zamanda göç veren değil göç alan il olacağını söyledi.

DİSİDER Başkanı Şehmus Akbaş, DİSİDER’in kuruluşunda emeği geçen herkese teşekkür ederek,’’ Son zamanlarda ilimizde huzur ve güvenin tesis edilmesi adına çalışmalar başlatılmıştır. Tarım, Turizm, Tekstil ve Enerji alanlarında dikkat çeken ilimiz dışarıdan yatırımcıların arsa tahsisi konusunda çok fazla talebi olduğunu belirtmek isteriz. Bunun gerçekleşmesi için de Büyükşehir Belediyesi, Valilik ve STK’ların büyük gayretleri olmuştur. Bundan ötürü emeği geçenlere çok teşekkür ederiz. İnanıyoruz ki çok yakın zamanda göç veren değil göç alan il olacağız.

disider başkanı şeyhmus akbaş
DİSİDER Başkanı Şehmus Akbaş

‘DİSİDER’in başlattığı iş fikri sizden yatırım bizden projesi ile önemli iş tekliflerinin geleceğini düşünüyoruz’

Başkan Akbaş, Gelişmiş ülkeler seviyesine gelmek ve rekabet edebilmek için durmadan çalışarak gerek üyelerimizle, gerek özel ve kamu kuruluşları ile sürekli istişareler yaparak, ilimizin üretim hacmini artırarak, ilimizi tüm dünya ülkelerine her alanda ihracat yapan ve dünyanın en gelişmiş şehirlerinden biri yapmak amaçlarımız arasında yer almaktadır. Bir diğer önemli görevimiz de geleceğimiz olan gençlerimize rol model olmak ve değerlerimize sahip çıkmaktır. Bu bağlamda DİSİDER’in başlattığı iş fikri sizden yatırım bizden projesi ile önemli iş tekliflerinin geleceğini düşünüyoruz. Gelen teklifleri hayata geçirmek için yatırımcılarımız da mevcut olup aynı zamanda DİSİDER üyeleri birer melek yatırımcı olduğunu da belirtmek isteriz.’’ dedi.

DİSİDER yeni yönetimi

Dilek ve temenniler ile ilgili yapılan konuşmanın ardından,tek liste ile gidilen DİSİDER 1.Genel Kurulunda Şehmus Akbaş, Mesut Altın, Abdurahman Bal, Fatih Babayiğit, Fikri Aksu, Haluk Cengiz, Halis Demirkale, Hatip Buluttekin, Mehmet Biroğlu, Önder Yiğit, Özgül Çelikten, Ramazan Akcay, Recep Ezber, Şehmus Ceylan, Şükrü Unat DİSİDER Yönetim Kuruluna getirildi.

SUR AJANS

DİSİDER 1.Genel Kurulu yapıldı

E-posta hesabınız yayımlanmayacak.

Bizi Takip Edin