İstanbul
Ankara
İzmir
Adana
Adıyaman
Afyonkarahisar
Ağrı
Aksaray
Amasya
Antalya
Ardahan
Artvin
Aydın
Balıkesir
Bartın
Batman
Bayburt
Bilecik
Bingöl
Bitlis
Bolu
Burdur
Bursa
Çanakkale
Çankırı
Çorum
Denizli
Diyarbakır
Düzce
Edirne
Elazığ
Erzincan
Erzurum
Eskişehir
Gaziantep
Giresun
Gümüşhane
Hakkâri
Hatay
Iğdır
Isparta
Kahramanmaraş
Karabük
Karaman
Kars
Kastamonu
Kayseri
Kırıkkale
Kırklareli
Kırşehir
Kilis
Kocaeli
Konya
Kütahya
Malatya
Manisa
Mardin
Mersin
Muğla
Muş
Nevşehir
Niğde
Ordu
Osmaniye
Rize
Sakarya
Samsun
Siirt
Sinop
Sivas
Şırnak
Tekirdağ
Tokat
Trabzon
Tunceli
Şanlıurfa
Uşak
Van
Yalova
Yozgat
Zonguldak
USD18,58
EURO18,17
GBP20,68
EURO/USD0,98
BIST3.553,85
GR. ALTIN1.022,56
BTC372.017,30
ETH25.284,64

DİSKİ, Kocaköy’de muhtarlarla buluştu

diski kocaköy
Paylaş

Bu Yazıyı Paylaş

veya linki kopyala

Diyarbakır Büyükşehir Belediyesi Su ve Kanalizasyon İdaresi (DİSKİ) Genel Müdürlüğü, Kocaköy ilçesinde muhtarlarla istişare toplantısı düzenledi.

DİSKİ Genel Müdürlüğü, ilçelerde altyapı ve içme suyu sorunlarını çözmek amacıyla mahalle muhtarlarını dinliyor.

Kocaköy İlçe Milli Eğitim Müdürlüğü Toplantı Salonunda düzenlenen programda konuşan konuşan DİSKİ Genel Müdürü Fırat Tutşi, kurumlarının kar amacı gütmeden tamamen kamu hizmeti sunduğunu ve gelirlerini yatırıma dönüştürdüğünü belirtti.

İçme suyunun sorun olmaktan çıkması için kayıp-kaçak kullanımının son bulması gerektiğini vurgulayan Tutşi, içme suyunun özellikle bahçe ve bostan sulamalarında kullanılmasından kaynaklı birçok kişinin suya ulaşmasını engellediğini dile getirdi.

diski muhtarlar
DİSKİ Kocaköy’de muhtarlarla buluştu

“Kocaköy’e 24 saat kesintisiz içme suyu veriliyor”

Kocaköy ‘e 24 saat kesintisiz içme suyu verdiklerini belirten Tutşi, ilçe merkezi ve kırsal mahalleler dahil olmak üzere DİSKİ’nin, 32 su deposu ve 37 adet de sondajının bulunduğunu kaydetti.

2021’de Kocaköy’de kayıp-kaçak oranının %73, su tahsilatının 531 bin 126 TL ve elektriğe ödedikleri miktarın 1 milyon 792 bin TL olduğuna değinen Tutşi, DİSKİ’nin, ilçe ve kırsal mahallelerde daha iyi yatırımlara imza atması için kayıp-kaçak oranını aşağı seviyelere çekmeleri gerektiğini söyledi.

diski kocaköy muhtarlar
Diyarbakır Büyükşehir Belediyesi Su ve Kanalizasyon İdaresi Kocaköy’de muhtarlarla bir araya geldi

“Kocaköy’de 2021’de 1330 metre içme suyu, 1473 metre kanalizasyon hattı”

DİSKİ’nin ilçedeki çalışmalarını anlatan Tutşi, söyle konuştu: “Kocaköy ilçemizde 2021’de 1330 metre içme suyu, 1473 metre kanalizasyon hattı yaptık. 816 adet içme suyu şebeke ve abone hatlarının arızasını giderdik. 287 kanalizasyon arızasına anında müdahalede bulunduk. Yine 693 kanalizasyon arızasını vidanjör araçlarıyla giderdik.”

“2022’de önemli çalışmalara imza atacağız”

DİSKİ’nin, 20222’de Kocaköy ilçesinde önemli yatırımlara imza atacağını ifade eden Tutşi, Arcud Küme Evleri kanalizasyon şebeke hattını yenileyeceklerini aktardı.

Kokulupınar Mahallesi’nin kanalizasyon ana şebeke hattını yenileyeceklerini kaydeden Tutşi, Boyunlu Mahallesi’neyeni sondaj kuyusunun terfi hattı döşeyeceklerini bildirdi.

Tutşi, konuşmalarını şu ifadelerle tamamladı: “Kocaköy merkezde yeni sondaj kuyusunun terfi hattını döşeyeceğiz ve ayaklı su deposunun bakım-onarımını gerçekleştireceğiz. Kısal mahallelerimizde kuruyan sondajlarımız bulunmaktadır, bunun için yeni sondaj açma çalışmalarını başlatacağız. İçme suyunu kaynaktan alan Arkbaşı Mahallesi, için biriktirme havuzları inşa edeceğiz. Çalı Küme Evleri’nin içme suyu sorununu çözeceğiz. Atıksuları çevreye akan ve kötü kokuya sebep olan mahallelerimize yeni kanalizasyon hatlarının imalatını yapacağız.”

Programa Kocaköy Kaymakamı Abdulkadir Umut Kasman, DİSKİ Daire Başkanları ve mahalle muhtarları katıldı.

DİSKİ, Kocaköy’de muhtarlarla buluştu

E-posta hesabınız yayımlanmayacak.

Bizi Takip Edin