İstanbul
Ankara
İzmir
Adana
Adıyaman
Afyonkarahisar
Ağrı
Aksaray
Amasya
Antalya
Ardahan
Artvin
Aydın
Balıkesir
Bartın
Batman
Bayburt
Bilecik
Bingöl
Bitlis
Bolu
Burdur
Bursa
Çanakkale
Çankırı
Çorum
Denizli
Diyarbakır
Düzce
Edirne
Elazığ
Erzincan
Erzurum
Eskişehir
Gaziantep
Giresun
Gümüşhane
Hakkâri
Hatay
Iğdır
Isparta
Kahramanmaraş
Karabük
Karaman
Kars
Kastamonu
Kayseri
Kırıkkale
Kırklareli
Kırşehir
Kilis
Kocaeli
Konya
Kütahya
Malatya
Manisa
Mardin
Mersin
Muğla
Muş
Nevşehir
Niğde
Ordu
Osmaniye
Rize
Sakarya
Samsun
Siirt
Sinop
Sivas
Şırnak
Tekirdağ
Tokat
Trabzon
Tunceli
Şanlıurfa
Uşak
Van
Yalova
Yozgat
Zonguldak
USD18,58
EURO18,22
GBP20,75
EURO/USD0,98
BIST3.553,85
GR. ALTIN1.021,17
BTC374.770,62
ETH25.429,00

DİTHAK-DER’den Vali Karaloğlu’na: Ah almayın

Hasan Nadiroğlu
Paylaş

Bu Yazıyı Paylaş

veya linki kopyala

Diyarbakır T Plaka Hak Sahipleri Yardımlaşma ve Dayanışma Derneği (DİTHAK-DER) T plakaları için Valilik önündeki Anıt Parkta yaptıkları açıklamada, Vali Minir Karaloğlu’na seslenerek, “Sayın Valim, takdir sizin ancak, yıllardır bizi ekmeğe muhtaç eden anlayış 914 plakamızı başkasına vermek 1828 kişinin düşman olması ve ah alması sonucuna götürecektir” dedi.

Diyarbakır T Plaka Hak Sahipleri Yardımlaşma ve Dayanışma Derneği (DİTHAK-DER) T plakaları için Anıt parkta basın açıklaması yaptı.

‘Keyfi uygulamalar karşısında intihar derecesine geldik’

DİTHAK-DER Dernek Başkan Yardımcısı Hasan Nadiroğlu, T plakalarla ilgili yaptığı açıklamada, şu ifadeleri kullandı: “2011 yılında bedelini ödeyerek, herkesin uymak zorunda olduğu yasalarımızın ilgili maddelerinin Büyükşehir Belediyesine verdiği yetki çerçevesinde 914 ticari taksi plakası aldık ancak samimiyetle belirtmek isteriz ki, o gün bu gündür biz ve çocuklarımızın hayatı allak bullak oldu. Bir diğer deyimle hem evimize ekmek götüremedik hem de yapılan keyfi uygulamalar karşısında intihar derecesine geldik. Trafik tescil belgemiz, ödediğimiz bedel ve adımıza tahsisi yapılan plakalarımızın adeta gaspedilerek, işlevsiz bırakılmasından sonra yargıya başvurduk ve kazandık. Mahkeme kararından sonra belediye “Şehrin gelişimine paralel olarak 10 yıl sonra aktifleştirilecektir” kararı aldı.  Aldı ancak, belirlenen zaman ve çok büyük ihtiyaç olarak belli olan ticari taksi gerekliliği kötü niyetli ve haksız planlarla bir türlü bize teslim edilmedi.”

‘Defalarca müracaatımız, randevu talebiniz asla kabul görmedi’

Diyarbakır T Plaka Hak Sahipleri Yardımlaşma ve Dayanışma Derneği çatısı altında birleştiklerini ve Vali Münir Karaloğlu’ndan defalarca randevu istediklerini ancak bir geri dönüş sağlanmadığını belirten Nadiroğlu, sözlerini şöyle sürdürdü: “İlk Kayyum Sayın Cumali Atilla şehir master planı yapmak sureti ile plakalarımızı aktifleştirecekken, seçim süreci başladı. Akabinde seçimden sonra Kayyum olarak atanan Sayın Hasan Basri Güzeloğlu’ da aynı çalışmayı yapıp bitirdi ancak yerine İl Valimiz ve Kayyum Münir Karaloğlu geldi. Defalarca müracaatımız, randevu talebiniz asla kabul görmedi. Çabamız ve gündeme getirmemiz karşısında adımıza tescilli ve tahsisli plakalarımızı ihale ile verme kararı aldılar. Sayın Cumhurbaşkanımız ‘ a iletmek üzere verdiğimiz mektuplar, bizzat İçişleri Bakanımız Sayın Süleyman Soylu’a, Vali Bey ‘in huzurunda beyanımız karşısında “Çözün” talimatına rağmen bizleri mağdur etme anlayışı ve kararları devam etmektedir.”

‘Bize ait plakalar yokmuş gibi, ticari taksi plaka ihalesi açacak’

Devlet yetkililerine çağrıda bulunan Nadiroğlu, şöyle konuştu: “Devletimiz ve Sayın Cumhurbaşkanımız kendi vatandaşının refahı istikametinde kararlar alırken tam tersi bir uygulamaya maruz bırakılmaktayız. Önce tekrar mahkemeye başvurun ondan sonra plakalarınızı alın diyen Sayın Valimiz, biz mahkemeye başvurunca da apar topar bize ait plakalar yokmuş gibi, ticari taksi plaka ihalesi açacak. Kaldı ki başvuruda bulunduğunuz ” Başdenetçi” makamı da lehimize karar vermiş ve belediye başkanlığına tavsiyede bulunmuştur. Sayın Valim, takdir sizin ancak, yıllardır bizi ekmeğe muhtaç eden anlayış 914 plakamızı başkasına vermek 1828 kişinin düşman olması ve ah alması sonucuna götürecektir. Bu vesile ile elimizdeki yasal ve insani hakları ortaya koyan dosyamız ile birlikte Saygıdeğer makamınızdan randevu talep ediyoruz. Ve bizleri perişan eden uygulama ve kararı ihaleye çıkarmadan önce teknik, insani olarak araştırmanızı rica ediyoruz.”

SUR AJANS

DİTHAK-DER’den Vali Karaloğlu’na: Ah almayın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak.

Bizi Takip Edin