İstanbul
Ankara
İzmir
Adana
Adıyaman
Afyonkarahisar
Ağrı
Aksaray
Amasya
Antalya
Ardahan
Artvin
Aydın
Balıkesir
Bartın
Batman
Bayburt
Bilecik
Bingöl
Bitlis
Bolu
Burdur
Bursa
Çanakkale
Çankırı
Çorum
Denizli
Diyarbakır
Düzce
Edirne
Elazığ
Erzincan
Erzurum
Eskişehir
Gaziantep
Giresun
Gümüşhane
Hakkâri
Hatay
Iğdır
Isparta
Kahramanmaraş
Karabük
Karaman
Kars
Kastamonu
Kayseri
Kırıkkale
Kırklareli
Kırşehir
Kilis
Kocaeli
Konya
Kütahya
Malatya
Manisa
Mardin
Mersin
Muğla
Muş
Nevşehir
Niğde
Ordu
Osmaniye
Rize
Sakarya
Samsun
Siirt
Sinop
Sivas
Şırnak
Tekirdağ
Tokat
Trabzon
Tunceli
Şanlıurfa
Uşak
Van
Yalova
Yozgat
Zonguldak
USD18,59
EURO18,32
GBP20,93
EURO/USD0,98
BIST3.442,83
GR. ALTIN1.019,73
BTC371.314,66
ETH24.801,53

Diyarbakır’da itfaiyecilere sertifika töreni

diyarbakır itfaiye
Paylaş

Bu Yazıyı Paylaş

veya linki kopyala

Diyarbakır Büyükşehir Belediyesi, Güneydoğu Anadolu Bölgesi Belediyeler Birliği (GABB) iş birliğiyle gerçekleştirilen temel itfaiye programına katılan itfaiyecilere düzenlenen törenle sertifikaları verildi.

Diyarbakır Valisi Münir Karaloğlu, sertifika töreninde yaptığı konuşmada, Diyarbakır Büyükşehir Belediyesi’nin tecrübesini paylaşarak bölgenin belediyecilik eğitimlerinde de bir merkeze dönüştürme gayreti içinde olduklarını ifade etti.

Eğitimlerin itfaiyecilik alanında başladığını belirten Karaloğlu, belediyelerin diğer hizmet alanlarında da eğitimlerin süreceğini ifade etti.

diyarbakır münir karaloğlu
Diyarbakır Valisi Münir Karaloğlu sertifika töreninde konuşuyor

İtfaiye’nin sadece yangınlara müdahale eden değil, her türlü arama kurtarma faaliyetlerine katılan bir teşkilat olması için çaba sarf ettiklerini dile getiren Karaloğlu, itfaiye erlerinin su altı dalışından dağcılığa kadar farklı alanlarda yetişmesi için çalışmaların sürdüğünü aktardı.

İtfaiyecilerin eğitim sayesinde bilgilerini tazelediklerini, yeni araç ve ekipman kullanma konusunda becerilerini geliştirdiklerini vurgulayan Karaloğlu, AFAD’ın yer aldığı eğitimde birçok olaya beraber müdahale tekniklerinin öğrenildiğini kaydetti.

diyarbakır itfaiye sertifika
Diyarbakır’da itfaiyecilere sertifikaları verildi

“Bilgimizi, tecrübemizi, becerimizi, diğer belediyelerle paylaşmak için hazırız”

Bölge belediyelerine işbirliğinin arttırılması çağrısında bulunan Karaloğlu, şöyle konuştu: “Biz belediyecilikle, yerel yönetimlerle ilgili her konuda eğitim programı düzenlemek, bilgimizi, tecrübemizi, becerimizi, diğer belediyelerle paylaşmak için hazırız. İnşallah Diyarbakır’ı belediyecilik konusunda bir merkez okula hep birlikte dönüştürürüz. Burada tabii etkileşim tek taraflı değil. Belki dışarıdan gelen arkadaşların da çok yetkileri vardır. Onlarında bize öğretecekleri bilgiler vardır.”

Konuşmanın ardından uygulama eğitimine katılan itfaiyecilere sertifikaları dağıtıldı. Program toplu fotoğraf çekiminin ardından sona erdi.

Programa Kayapınar Kaymakamı Ünal Koç, Büyükşehir Belediyesi Genel Sekreteri Ayhan Kardan, Genel Sekreter Yardımcısı Ercan Bircan, GABB Genel Sekreter Vekili Ali Yücel katıldı.

Uygulamalı itfaiyeci eğitimi

Adıyaman, Ağrı, Batman, Elâzığ ve Bitlis belediyelerinden 17 itfaiye erinin katıldığı programda uygulamalı itfaiye, teorik afet yönetimi ve koordinasyon eğitimleri verildi. Eğitime katılan İtfaiyecilere, gerçek yangın, kurtarma operasyonlarında karşılaşabilecekleri tüm durumların yaşatılması, yangına müdahale, söndürme ekipmanlarının kullanım teknikleri, arama-kurtarma yöntemleri, doğalgaz ve LPG müdahalesi, simülasyon uygulama eğitimleri verildi.

GABB işbirliğiyle gerçekleştirilen ve 71 belediyenin davet edildiği temel itfaiye eğitim programında diğer gruplar 13 -16 ve 20-23 Şubat tarihleri arasında eğitime alınacak.

SUR AJANS

Diyarbakır’da itfaiyecilere sertifika töreni

E-posta hesabınız yayımlanmayacak.

Bizi Takip Edin