İstanbul
Ankara
İzmir
Adana
Adıyaman
Afyonkarahisar
Ağrı
Aksaray
Amasya
Antalya
Ardahan
Artvin
Aydın
Balıkesir
Bartın
Batman
Bayburt
Bilecik
Bingöl
Bitlis
Bolu
Burdur
Bursa
Çanakkale
Çankırı
Çorum
Denizli
Diyarbakır
Düzce
Edirne
Elazığ
Erzincan
Erzurum
Eskişehir
Gaziantep
Giresun
Gümüşhane
Hakkâri
Hatay
Iğdır
Isparta
Kahramanmaraş
Karabük
Karaman
Kars
Kastamonu
Kayseri
Kırıkkale
Kırklareli
Kırşehir
Kilis
Kocaeli
Konya
Kütahya
Malatya
Manisa
Mardin
Mersin
Muğla
Muş
Nevşehir
Niğde
Ordu
Osmaniye
Rize
Sakarya
Samsun
Siirt
Sinop
Sivas
Şırnak
Tekirdağ
Tokat
Trabzon
Tunceli
Şanlıurfa
Uşak
Van
Yalova
Yozgat
Zonguldak
USD18,58
EURO18,21
GBP20,75
EURO/USD0,98
BIST3.553,85
GR. ALTIN1.022,36
BTC373.852,76
ETH25.380,47
Paylaş

Bu Yazıyı Paylaş

veya linki kopyala

Diyarbakır Ticaret ve Sanayi Odası (DTSO) Başkanı Mehmet Kaya, Meclis Üyeleri, Yüksek İstişare Kurulu ve İş Konseyi üyesi iş insanları ile birlikte yeniden Diyarbakır Organize Sanayi Bölgesi (DOSB) Yönetim Kurulu Başkanlığı’na seçilen Mustafa Fidan’ı ziyaret etti.

Birlik vurgularının yapıldığı ziyarette seçimin kazanan tarafının Diyarbakır olduğu belirtildi.

Diyarbakır Ticaret ve Sanayi Odası (DTSO) Başkanı Mehmet Kaya, DTSO Meclis Başkanı Celalletin Birtane ve Oda Yönetim ve Meclis üyeleri, OSB Yönetim Kurulu Başkanı Mustafa Fidan ve yeni yönetimi ziyaret ederek, başarılar diledi.

mustafa fidan
Diyarbakır OSB Başkanı Mustafa Fidan

Fidan: İlk iş Yüksek İstişare Kurulu’nu kuracağız

Ziyarete ilişkin konuşan Diyarbakır OSB Başkanı Mustafa Fidan, seçimin kazananın “Üreten Diyarbakır” olduğunu belirtirken Yüksek İstişare Kurulu’na vurgu yaparak şunları söyledi: “İlk günden beri bir söz söylüyoruz; diyoruz ki, üreten Diyarbakır kazandı ve kazanan her zaman Diyarbakır olacaktır. Bu süreçte bizi destekleyen herkese teşekkür ediyoruz. Kazanan sanayicimiz oldu, Diyarbakır oldu. Bu saatten sonra yapacağımız tek bir iş var; biz STK’larla, kurumlarla, kamu kurumlarıyla ortak paydada buluşup, ortak projeler yapıp, ortak akıl oluşturup, ortak fikirler üretip iyi şeyler yapmaya çalışacağız. Geçtiğimiz 4 yılda STK’larla çok iyi bir iletişim sağladık. Ortak paydada buluştuk, ortak fikirler paylaştık, ortak toplantılar yaptık. Biz bu süreci devam ettirmeyi düşünüyoruz. İlk yapacağımız şeylerden biri Yüksek İstişare Kurulu kuracağız. Kentin belirli kesimlerinden, belirli STK’larından değerli insanları davet edip fikir alışverişinde bulunacağız. Bizim işimiz çok, yolumuz uzun. 4 yılda daha iyi şeyler yapacağımıza inanıyoruz.”

dtso mehmet kaya
DTSO Yönetim Kurulu Başkanı Mehmet Kaya

‘Ekonomi Koordinasyon Kurulu’nun çalışmaları sonucunda bunların hepsi ortaya çıktı’

DTSO Yönetim Kurulu Başkanı Mehmet Kaya ise konuşmasında, Diyarbakır Ticaret ve Sanayi Odası Meclis Başkanı, Yüksek İstişare Kurulu ve İş Konseyi’ni temsilen yeni seçilen Diyarbakır Organize Sanayi Bölgesi’nin Yönetim ve Müteşebbis Heyeti’ne hayırlı olsun dileklerini iletmek için ziyarette bulunduklarını söyledi.

‘Yüksek İstişare Kurulu ekonomik koordinasyon toplantılarını sürdürecek’

Ekonomi Koordinasyon toplantılarının süreceğini belirten Kaya, şöyle konuştu: “Organize Sanayi Bölgeleri kendi içinde sanayicileri belirledikleri gibi Valilik ve Diyarbakır Ticaret ve Sanayi Odası’nın da üyelerinin katılımıyla bir Müteşebbis Heyet oluşturur ve kendi içinde Yönetim Kurulu oluşturarak sanayi bölgemizi yönetir. Biz Oda olarak bu anlamda Organize Sanayi Bölgeleri’ni çok önemseriz. Türkiye ve Diyarbakır son 4 yıl içerisinde doğrusu Organize Sanayi Bölgeleri’nin kurulumu ve altyapısına katkı anlamında çok önemli mesafeler kat etti. Bunun en önemli gerekçesi de Diyarbakır’da oluşan bir istişare, Ekonomi Koordinasyon Kurulu’nun çalışmaları sonucunda bunların hepsi ortaya çıktı. Gerek Tekstil Organize Sanayi Bölgesi gerek Karacadağ Organize Sanayi Bölgesi gerek yeni başvurusunun yapıldığı Silvan Organize Sanayi Bölgesi, bunların hepsi son 4 yıl içerisinde ortaya çıkan değerler. Biz Ticaret ve Sanayi Odası olarak Diyarbakır’da bunları çok önemsiyoruz ve bunlara katkıda bulunmayı hedefimize koyduk. Her ne kadar son 4 yıl içinde kentimizde koordinasyonla ilgili sorunlar yaşansa bile Organize Sanayi Bölgesi’nde oluşacak olan Yüksek İstişare Kurulu’nun süreç içerisinde yeniden Diyarbakır’da Ekonomi Koordinasyon toplantıları ile süreceğine inancımız tamdır. Bu anlamda da gerekli girişimleri yapıyoruz, yapmaya da devam edeceğiz.”

dtso meclisi osb ziyaret
Diyarbakır TSO Meclisi’nden OSB ziyareti

Kaya: İş camiasında işin sürdürülebilir hafızasının oluşabilmesi için çalıştık

Diyarbakır OSB seçimlerinde bir taraf olmadıklarını ve tarafları bir araya getirme yönünde çaba harcadıklarını ifade eden Kaya, şunları belirtti: “Doğrusu Organize Sanayi Bölgesi seçiminde Diyarbakır Ticaret Sanayi Odası olarak biz taraf olmadık. Tarafları bir araya getirecek şekilde bir çalışma yürüttük. Seçimin son gününe kadar da bu çalışmamızı bu şekilde yaptık. Bunu yapmamızdaki temel gaye de artık sanayi kesiminde, iş camiasında işin sürdürülebilir hafızasının oluşabilmesi için sürekli seçimlerle değişen yönetim yerine istikrarlı yönetimlerin Diyarbakır’a daha yararlı olacağı içindi, bu birlikteliği sağlamaya çalışmamız. Bu anlamda özellikle büyük katkı koyan değerli sanayici büyüklerimiz Raif Bey olsun, Süleyman Bey olsun, Celalettin Bey olsun ve bizim yönetim kurulları olsun hepsine teşekkür ediyorum. Gerçekten son ana kadar bunun için çalıştık. Evet, başaramadık ama sonuçta demokrasinin gereği de seçimlerdir, seçimlerde çıkan sonucu da biz DTSO olarak, seçilen yapının yanında durarak her türlü katkıyı koyacağız.”

diyarbakır osb
Diyarbakır OSB

‘İstişare kültürü Diyarbakır’a çok kazandırdı’

Mustafa Fidan Başkanlığı’ndaki OSB yönetimine Diyarbakır Ticaret ve Sanayi Odası olarak her türlü katkıyı sunacaklarını ifade eden Kaya, sözlerini şöyle sürdürdü: “Zaten, biraz evvel ifade ettiğim gibi biz aynı zamanda müteşebbis heyetinin kalıcı üyelerini oluşturan bir odayız. Diyarbakır’ın bugün geldiği sanayi altyapısının yeterliliği istişare kültürünün çıktılarıdır. İstişare kültürü Diyarbakır’a çok kazandırdı. Ve biz kentimizde bunun devam etmesini istiyoruz. Bunu devam ettirdiğimiz müddetçe kentimizin sorunlarını daha kolay çözmeye devam etmiş oluruz. Ve hızla yol alırız. 3 liste yarıştı. Her ne kadar sandıkta birlikteliği yakalamamış olsak da inanıyorum ki yeni seçilen yönetimimiz çalışarak bu birlikteliği sağlayacaktır. Biz bu inançla da bir an önce gelip değerli müteşebbis heyet üyelerimizi ziyaret ederek kendilerine başarı dileklerimiz ilettik. Kendilerine bir kez daha başarılar diliyorum.”

DTSO ve İş Konseyi’nden OSB Yönetimine ziyaret

E-posta hesabınız yayımlanmayacak.

Bizi Takip Edin