İstanbul
Ankara
İzmir
Adana
Adıyaman
Afyonkarahisar
Ağrı
Aksaray
Amasya
Antalya
Ardahan
Artvin
Aydın
Balıkesir
Bartın
Batman
Bayburt
Bilecik
Bingöl
Bitlis
Bolu
Burdur
Bursa
Çanakkale
Çankırı
Çorum
Denizli
Diyarbakır
Düzce
Edirne
Elazığ
Erzincan
Erzurum
Eskişehir
Gaziantep
Giresun
Gümüşhane
Hakkâri
Hatay
Iğdır
Isparta
Kahramanmaraş
Karabük
Karaman
Kars
Kastamonu
Kayseri
Kırıkkale
Kırklareli
Kırşehir
Kilis
Kocaeli
Konya
Kütahya
Malatya
Manisa
Mardin
Mersin
Muğla
Muş
Nevşehir
Niğde
Ordu
Osmaniye
Rize
Sakarya
Samsun
Siirt
Sinop
Sivas
Şırnak
Tekirdağ
Tokat
Trabzon
Tunceli
Şanlıurfa
Uşak
Van
Yalova
Yozgat
Zonguldak
USD18,50
EURO18,14
GBP20,71
EURO/USD0,98
BIST3.179,99
GR. ALTIN987,97
BTC363.072,78
ETH24.859,28

DTSO’dan Silvan Organize Sanayi Bölgesi kurulma kararı

dtso silvan osb
Paylaş

Bu Yazıyı Paylaş

veya linki kopyala

DTSO’nun mart ayı olağan meclis toplantısında Silvan Organize Sanayi Bölgesi’nin kurulması ve DTSO’nun kurucu ortak olarak çalışmalarda yer almasına kararı alındı.

Diyarbakır Ticaret ve Sanayi Odası (DTSO ) mart ayı olağan meclis toplantısını yeni hizmet binasında gerçekleştirdi.

dtso silvan ob
DTSO Meclisi

Silvan’da OSB kurulması için çalışma başlatıldı

Toplantıda konuşan DTSO Meclis Başkanı Celalettin Birtane yeni hizmet binası ile ilgili bilgilendirmede bulunarak ilimize ve üyelere hayırlı olmasını diledi.

 Meclis Toplantısının gündem maddeleri arasında yer alan Silvan Gıda ve Tarımsal Sanayi İhtisas Organize Sanayi Bölgesi kurulmasıyla ilgili değerlendirmede bulunan Birtane, Son 10 yılda kentte 2 yeni OSB kurulduğunu, mevcut organize sanayi bölgesi alanı genişletildiği ve kentin gelişen, yükselen üretim alanlarında yatırımların geliştirilmesi için Silvan’da OSB’nin kurulması için çalışma başlatıldığını söyledi.

celalettin birtane
DTSO Meclis Başkanı Celalettin Birtane

‘Tarıma elverişsiz arazide kurulacak Gıda ve Tarımsal Sanayi İhtisas OSB ile istihdam sağlanacak’

Yeni OSB kuruluşu için kentin tarihi ve kültürel değerleri ile öne çıkan Silvan ilçesini tercih edildiğini toplantıda belirten Birtane, “Diyarbakır merkezde organize sanayi bölgesi yatırımlarında belirli bir aşamaya geldik. Bundan 10 yıl önce yaşadığımız yatırımcıya yer gösterme sorununu artık bugün yaşamıyoruz. Ayrıca organize sanayi bölgeleri bünyesinde farklı üretim alanlarına, ihtisas alanlarına ve kümeleşme yaklaşımına göre yatırım alanlarını planlıyoruz. Yerelde kurumlarımız ile birlikte kentin gelişme alanlarında, kırsal bölgelerde de farklı ihtisas alanlarında üretim alanları geliştirmek için çalışma yapıyoruz. Silvan ilçesi Diyarbakır’ın en büyük 3 ilçesinden biri ve komşu illere de yakın bir konuma sahiptir. Çevresinden göç alıyor ve merkeze göç veriyor. Ulaşım altyapısı, kent merkezine yakın mesafede olması, tarım, turizm gibi farklı alanlardaki gelişme potansiyeli ile öne çıkan bir ilçe. Tarıma elverişsiz arazide kurulacak Gıda ve Tarımsal Sanayi İhtisas OSB ile birlikte istihdam,  yerel düzeyde üretim ve hizmet kapasitesinin geliştirilmesini hedefliyoruz” şeklinde konuştu. 

DTSO Meclis üyelerince yapılan değerlendirmeler neticesinde Silvan Organize Sanayi Bölgesi’nin kurulması ve DTSO’nun kurucu ortak olarak çalışmalarda yer almasına karar verildi.

nevin il
DTSO Kadın Meclisi yeni dönem sözcüsü Nevin İl

Nevin İl’den kadın çalışmasına destek talebi

Daha sonra toplantıda konuşan DTSO Kadın Meclisi yeni dönem sözcüsü Nevin İl, kadın meclisinin faaliyetleri ve hedefleri ile ilgili meclis üyelerine bilgilendirmede bulundu. İl, yeni dönemde yapacakları çalışmalarla ilgili DTSO Meclisi ve Meslek Komite üyelerinden destek talebinde bulundu. 

SUR AJANS

DTSO’dan Silvan Organize Sanayi Bölgesi kurulma kararı

E-posta hesabınız yayımlanmayacak.

Bizi Takip Edin