İstanbul
Ankara
İzmir
Adana
Adıyaman
Afyonkarahisar
Ağrı
Aksaray
Amasya
Antalya
Ardahan
Artvin
Aydın
Balıkesir
Bartın
Batman
Bayburt
Bilecik
Bingöl
Bitlis
Bolu
Burdur
Bursa
Çanakkale
Çankırı
Çorum
Denizli
Diyarbakır
Düzce
Edirne
Elazığ
Erzincan
Erzurum
Eskişehir
Gaziantep
Giresun
Gümüşhane
Hakkâri
Hatay
Iğdır
Isparta
Kahramanmaraş
Karabük
Karaman
Kars
Kastamonu
Kayseri
Kırıkkale
Kırklareli
Kırşehir
Kilis
Kocaeli
Konya
Kütahya
Malatya
Manisa
Mardin
Mersin
Muğla
Muş
Nevşehir
Niğde
Ordu
Osmaniye
Rize
Sakarya
Samsun
Siirt
Sinop
Sivas
Şırnak
Tekirdağ
Tokat
Trabzon
Tunceli
Şanlıurfa
Uşak
Van
Yalova
Yozgat
Zonguldak
USD18,53
EURO18,10
GBP20,40
EURO/USD0,97
BIST3.094,46
GR. ALTIN984,33
BTC355.573,27
ETH24.274,66
Paylaş

Bu Yazıyı Paylaş

veya linki kopyala

Adana, Ağrı, Bursa, Diyarbakır ve Gaziantep düğün salon işletmecileri derneklerinin birleşerek kurduğu DÜSİFED Genel Kurulu Diyarbakır’da toplandı. Toplantıda, Tüm Etkinlik Sektörü Konfederasyonu (TESKON) kurma kararı alındı.

Düğün sektörü işletmecileri federasyon ve konfederasyon çatısı altında Diyarbakır’da buluştu.

Düğün sektörü işletmecileri federasyonu DÜSİFED bugün genel kurulunu yaparak Doğu ve güneydoğu Anadolu bölgelerinde sektörün çatı kuruluşu olarak faaliyetlerine başladı.

DÜSİFED Genel Kurulu’na, Düğün Sektörü İşletmecileri Federasyonu (DÜSİFED) Başkanı Abdulcebbar Güler,  Ege Davet ve Etkinlik Federasyonu (EDEF) Başkanı Şükrü Köken, Anadolu Davet ve Etkinlik Federasyonu (ADEF) Başkanı Murat Köksal, Tüm etkinlik sektörü federasyonu (TEFED) Başkanı Erol Yıldırım ve Diyarbakır’daki Düğün Salonu işletmecileri katıldı.

düsifed toplantısı
DÜSİFED bugün genel kurulu yapıldı

DÜSİFED Adana, Ağrı, Bursa, Diyarbakır ve Gaziantep düğün salon işletmecileri dernekleri birleşerek federasyon oluşturdu.

Bursa Düğün Salonları ve Organizasyoncular Derneği (DÜSOD), Adana Düğün Salonları ve Organizasyon Derneği (ADSOD), Diyarbakır Düğün Salon İşletmecileri Derneği (DİSİDED), Gaziantep Düğün Salonları İşletmecileri Derneği (GADSİD), Ağrı Düğün Salonları ve Organizasyoncular Derneği’nin katılımları ile ilk Genel Kurulu Diyarbakır’da yapıldı.

düğün salonu işletmecileri
DÜSİFED Genel Kurulu Diyarbakır’da toplandı

TESKON kurma kararı alındı

Sur Ajans’a konuşan Anadolu Davet ve Etkinlik Federasyonu (ADEF) Başkanı Murat Köksal, toplantıyı şöyle değerlendirdi: “Anadolu’da Çorum, Eskişehir, Konya, Ankara derneklerinin birleşerek kurmuş olduğu derneğin federasyon başkanıyım. Bugün burada Ege Etkinlik ve Davetiye Federasyon başkanı, TEFED (Tüm Etkinlik Sektörü Federasyonu) Başkanı var burada. Bugün buraya misafir olarak katıldık, ancak bu misafirliğimizin sonucu çok hayırlı işlere sebep oldu. Bu gün katıldığımız bu salonda DÜSİFED Federasyonu kuruldu. Bu federasyon Adana, Bursa, Diyarbakır, G.Antep ve Ağrı illerinin birleşerek kurdukları düğün salonları derneğinin kurmuş oldukları bir federasyondur. Ege Bölgesi Federasyonu, Anadolu Bölgesi Federasyonu, İstanbul ve Marmara Bölgesi Federasyonu ve bugün burada kurulan DÜSİFED. Dört bölgede federasyonlar kurulmuş oldu bu federasyonlar birleşme kararı alarak Tüm Etkinlik Sektörü Konfederasyonu (TESKON) kurma kararı almış bulunuyorlar. Bu konfederasyonun federasyon içerisinde bir düğünde görevli olan servis personellerinden ses sistemleri, orkestradan aşçılara, müzisyenlerden sahne organizatörlerine kadar birçok işletmecinin bir araya gelerek kurmuş oldukları federasyonu ülkemiz genelindeki istihdam haddi bir buçuk kişidir. Düğün davet ve etkinlik sektöründen bir buçuk milyon insan ekmek yemektedir. Devasa bir sektör bugün burada birleşerek konfederasyon kurma kararı almıştır.”

‘TESKON’u kurmak için toplandık’

DÜSİFED Başkanı Abdulcebbar Güler ise toplantının gündemine ilişkin şöyle konuştu: “Biz DÜSİFED olarak Diyarbakır, Mardin, G.Antep, Adana ve Bursa illerimiz olarak dernekler çatısı altında toplanıp federasyonumuzu kurduk. Bu federasyonla DÜSİFED’i kurduk. DÜSİFED ile beraber Anakara, Eskişehir, İzmir, İstanbul ve diğer illerimizle üç federasyon olarak birleşip bir araya gelip TESKON konfederasyonumuzu kurmak için bugün Diyarbakır’da toplandık.”

düğün salonu işletmecileri toplantısı
Tüm Etkinlik Sektörü Konfederasyonu (TESKON ) kurma kararı alındı

 ‘Federasyonun amacı düğün sektörü alanında kurulmuş dernekleri çatısı altında toplamak’

Genel Kurul’da konuşan Anadolu Davet ve Etkinlik Federasyonu (ADEF) Başkanı Murat Köksal, federasyonun amacına ilişkin şunları söyledi: “Federasyonun amacı düğün sektörü alanında kurulmuş dernekleri çatısı altında toplamak, kurulacak konfederasyonlara katılmak, güçlerini tecrübelerini birleştirerek üyelerin ekonomik kültürel, sosyal ve teknik açılardan daha güçlü olmalarını sağlamaktır. Üyelerin mesleki faaliyetlerini kolaylaştırmak, üyelerinin birbirleri ve halk ile olan ilişkilerinde dürüstlüğü güveni hakim kılmak üzere sektörde disiplin ahlak ve dayanışmayı sağlamak. Sektör mensuplarının mesleki faaliyetlerini geliştirmek için her türlü arge çalışmaları yapmak bunları üyeleri ile paylaşmak eğitim seminer ve kurslar açmak, mesleki birlik, yardım, sosyal dayanışma, uyum ve disiplini geliştirmektir. Kanunların öngördüğü çerçevede, insan sağlığı ve kamu yararına hizmet ölçütlerini göz önünde bulundurarak, Üye Derneklerin ve bu Derneklere Üye Meslek Mensuplarının hak ve menfaatlerini korumak, mesleki yeterlilik ve bilinç düzeylerini geliştirmek amacı ile kurulmuştur.”

murat köksal
DÜSİFED Başkanı Abdulcebbar Güler-ADEF Başkanı Murat Köksal-Adana Düğün Salonları Derneği Başkanı Ayhan Şirin

Tüm Etkinlik Sektörü Konfederasyonu (TESKON ) kurma kararı alındı

Düğün davet ve etkinlik sektörünün konfederasyon çatısı altında birleştiğini belirten Köksal, sözlerini şöyle sürdürdü: “Bugün tarihi bir ana tanıklık ediyoruz. Türkiye’nin dört bir tarafından burada toplanmış olmamızın önemli bir amacı daha vardır. DÜSİFED federasyonu ile aynı amaç ve hedefler doğrultusunda, daha önce kuruluşlarını tamamlamış olan EDEF, ADEF, TEFED Federasyonları Türkiye genelinde tek bir çatı altında birleşerek TESKON TÜM ETKİNLİK SEKTÖRÜ KONFEDERASYONU Kurma kararı alınmıştır.”

‘Yılda yaklaşık 560 bin çift evleniyor’

Sektörde yaklaşık bir buçuk milyon çalışan olduğunu ifade eden Köksal, şunları söyledi: “Ülkemiz genelinde 17 bin düğün, davet ve etkinlik mekanı var. Yılda yaklaşık 560 bin çift evleniyor. Biz her yıl 560 bin gencimizin yuva kurmasına katkı sunuyoruz. Bu yanıyla ülkemizin ayakta kalmasına ve birliğinin sürmesine katkı sunan örf ve ananelerin sürmesinde önemli bir hizmet sunuyoruz.”

Türkiye’deki Düğün salonu dernekleri ve federasyonları

Türkiye’de Düğün Salonu ve organizasyon sektöründe kurula dernek ve federasyonları ise Köksal şöyle sıraladı:

EDEF (Ege Davet ve Etkinlik Federasyonu)

AFDÜSİD (Afyon düğün salonu işletmecileri derneği)

USED (Uşak düğün salonları işletmecileri derneği)

DESED Denizli Düğün Salonları İşletmecileri Derneği)

MESED (Manisa Düğün Salonları İşletmecileri Derneği)

KÜSED (Kütahya Düğün Salonları Odası)

ADEF (Anadolu Davet ve Etkinlik Federasyonu)

DESOİD (Davet Etkinlik Sahne ve Org. İşl. Derneği)

ÇEODER (Çorum Etkinlik Organizsyon Derneği)

EDODER(Eskişehir Düğün Org. İşl. Derneği)

AOSED (Ankara Oğuz Seymenleri Derneği)

KEDOİD Konya Etkinlik Davet ve Organizasyon işl. Derneği

TEFED (Tüm Etkinlik Sektörü Federasyonu)

TEODER (Tüm Etkinlik ve Organizatörleri Derneği)

İZOBDER (İzmir Organizasyon Bileşenleri Derneği)

BİDOD (Bilecik Düğün Salonları ve Organizasyoncuları Derneği)

CEODER (Catering ve Organizasyoncular Derneği)

DÜSOD (Bursa Düğün Salonları ve Organizasyoncular Derneği)

SUR AJANS / ÖZEL

DÜSİFED Genel Kurulu’nda Tüm Etkinlik Sektörü Konfederasyonu (TESKON) kurma kararı alındı

E-posta hesabınız yayımlanmayacak.

Bizi Takip Edin