İstanbul
Ankara
İzmir
Adana
Adıyaman
Afyonkarahisar
Ağrı
Aksaray
Amasya
Antalya
Ardahan
Artvin
Aydın
Balıkesir
Bartın
Batman
Bayburt
Bilecik
Bingöl
Bitlis
Bolu
Burdur
Bursa
Çanakkale
Çankırı
Çorum
Denizli
Diyarbakır
Düzce
Edirne
Elazığ
Erzincan
Erzurum
Eskişehir
Gaziantep
Giresun
Gümüşhane
Hakkâri
Hatay
Iğdır
Isparta
Kahramanmaraş
Karabük
Karaman
Kars
Kastamonu
Kayseri
Kırıkkale
Kırklareli
Kırşehir
Kilis
Kocaeli
Konya
Kütahya
Malatya
Manisa
Mardin
Mersin
Muğla
Muş
Nevşehir
Niğde
Ordu
Osmaniye
Rize
Sakarya
Samsun
Siirt
Sinop
Sivas
Şırnak
Tekirdağ
Tokat
Trabzon
Tunceli
Şanlıurfa
Uşak
Van
Yalova
Yozgat
Zonguldak
USD18,50
EURO18,14
GBP20,71
EURO/USD0,98
BIST3.179,99
GR. ALTIN987,97
BTC362.441,17
ETH24.764,68

EMO Ankara Şubesi: Mühendislerin ek göstergeleri ayrımsız 4800’e yükseltilmeli

emo ek gösterge mühendisler
Paylaş

Bu Yazıyı Paylaş

veya linki kopyala

TMMOB Elektrik Mühendisleri Odası Ankara Şubesi Yönetim Kurulu, Teknik Hizmetler Sınıfında görev yapan mühendislerin ek göstergelerinin ayrımsız 4800’e yükseltilmesi gerektiğini açıkladı.

TMMOB Elektrik Mühendisleri Odası Ankara Şubesi 26. Dönem Yönetim Kurulu, kamuda görev yapan meslektaşlarının ek göstergelerinin iyileştirilmesine ilişkin yazılı açıklama yaptı.

emo ankara
Ek gösterge

Mühendisler mağdur edilmesin

Açıklamada, şu ifadelere yer verildi: “Bir süredir ülke gündemini meşgul eden ve kamuda çalışan meslek sınıfları arasındaki ücret dengesizliğine ve özlük haklarının iyileştirilmesine dair çözüm arayışları hükümet temsilcileri, yetkili sendikalar ve siyasi partiler ekseninde devam etmektedir. Milyonlarca memurun hem aylık maaşlarında hem de emekli aylıklarında artışa sebep olacak çalışmaları EMO Ankara Şubesi 26. Dönem olarak yakinen takip etmekteyiz. Yapılan açıklamalar ve görüşmeler her ne kadar kamudaki ücret dengesizliğini önleme amacı taşısa da iyileştirmelerin sadece belirli meslek gruplarıyla sınırla kalması özellikle kamuda görev yapan Teknik Hizmetler Sınıfındaki Mühendis unvanıyla görev yapan meslektaşlarımızı mağdur edecektir ve dengesizliği daha da adil olmayan bir yapıya dönüştürecektir.”

İkinci toplantı 18 Mart’ta yapılacak

Çalışma ve Sosyal Güvenlik Bakanı Sayın Vedat Bilgin başkanlığında Memur-Sen ve 11 yetkili sendika temsilcisinden oluşan 3600 Ek Gösterge komisyonunun ilk toplantısının 16.02.2022 tarihinde yapıldığının hatırlatıldığı açıklamada ikinci toplantının ise 16 Mart 2022 tarihinde yapılacağına işaret edildi.

‘Mühendislerin ayrı tutulması kabul edilemez’

Teknik Hizmetler Sınıfında görev yapan meslektaşlarının düzenleme dışında bırakıldığına dikkat çekilen açıklamada, “Mühendislerin ayrı tutulması kabul edilemez. Bu yanlış karardan ivedilikle dönülmesi gerekmektedir” denildi.

‘Mühendislerin ek göstergeleri ayrımsız 4800’e yükseltilmeli’

Açıklamada son olarak ise şu ifadeler kullanıldı: “Yapılan düzenleme çalışmalarında Elektrik Mühendisleri Odası Ankara Şube Yönetimi olarak Teknik Hizmetler Sınıfında görev yapan Mühendislerin ek göstergelerinin ayrımsız olarak en az 4800’e yükseltilmesini ve ayrıca Teknik Hizmetler Sınıfı kapsamında ödenen Özel Hizmet Tazminatı tavanının artırılarak en az yüzde 260 yapılması ve bu oranında emekli aylık ücretlerine doğrudan yansıtılması gerekmektedir.”

SUR AJANS

EMO Ankara Şubesi: Mühendislerin ek göstergeleri ayrımsız 4800’e yükseltilmeli

E-posta hesabınız yayımlanmayacak.

Bizi Takip Edin