İstanbul
Ankara
İzmir
Adana
Adıyaman
Afyonkarahisar
Ağrı
Aksaray
Amasya
Antalya
Ardahan
Artvin
Aydın
Balıkesir
Bartın
Batman
Bayburt
Bilecik
Bingöl
Bitlis
Bolu
Burdur
Bursa
Çanakkale
Çankırı
Çorum
Denizli
Diyarbakır
Düzce
Edirne
Elazığ
Erzincan
Erzurum
Eskişehir
Gaziantep
Giresun
Gümüşhane
Hakkâri
Hatay
Iğdır
Isparta
Kahramanmaraş
Karabük
Karaman
Kars
Kastamonu
Kayseri
Kırıkkale
Kırklareli
Kırşehir
Kilis
Kocaeli
Konya
Kütahya
Malatya
Manisa
Mardin
Mersin
Muğla
Muş
Nevşehir
Niğde
Ordu
Osmaniye
Rize
Sakarya
Samsun
Siirt
Sinop
Sivas
Şırnak
Tekirdağ
Tokat
Trabzon
Tunceli
Şanlıurfa
Uşak
Van
Yalova
Yozgat
Zonguldak
USD18,59
EURO18,32
GBP20,93
EURO/USD0,98
BIST3.442,83
GR. ALTIN1.019,73
BTC371.314,66
ETH24.801,53

Haber-Sen: Tek kişilik güvenliksiz şubelerde çalışmak istemiyoruz

Haber-Sen
Paylaş

Bu Yazıyı Paylaş

veya linki kopyala

Haber-Sen Amed Şubesi, Diyarbakır Kayapınar’daki PTT şubesi soygununa tepki göstererek, tek kişilik ve ıssız şubelerde çalışanların can güvenliğinin olmamasına dikkati çekti.

Haber-Sen Amed Şubesi, Diyarbakır Kayapınar’daki şubede tek başına ve güvenliksiz çalışan PTT emekçisine yönelik silahlı soyguna yönelik olarak yazılı açıklama yaptı.

Haber-Sen
Haber-Sen

‘Tek kişinin çalıştığı ıssız şubeler istemiyoruz’

“Tek kişilik şubelerde ve güvenlik görevlisi olmadan çalışmak istemiyoruz” başlıklı açıklamada şu ifadelere yer verildi: “Gün geçmiyor ki PTT emekçisine yönelik bir saldırı gerçekleşmesin. Dağıtım alanlarında ve gişelerde halka hizmet sunan PTT emekçilerine yapılan saldırılara her gün bir yenisi ekleniyor. Diyarbakır Kayapınar ilçesinde şubede tek başına ve güvenliksiz çalışan PTT emekçisine yönelik silahlı soygun gerçekleşmiştir. Bizler Haber-sen olarak arkadaşımıza yönelik gerçekleşen bu saldırıyı kınıyoruz. Bizler artık her gün haber sitelerinde PTT emekçilerine yönelik şiddet, soygun, gasp ve cinayet haberleri duymak istemiyoruz. Haber-sen olarak uzun zamandır, şubelerin ıssız yerlerde açılmasının, tek personel çalıştırılmasının ve gerekli güvenlik önlemlerinin alınmamasının can ve mal kaybına yol açacağı konusunda ilgilileri uyardık. PTT Genel Müdürlüğünü, 2018 yılında PTT emekçisinin darp edilmesi sonrasında, yayınlamış oldukları genelgeye sahip çıkmaya çağırıyoruz. Söz konusu genelgede şubelerde en az 2 personel çalıştırılacağı ifade edilmesine rağmen; neden halen şubeler tek kişi çalıştırılmaya devam ediliyor?”

‘PTT çalışanlarının maruz kaldığı tüm saldırıları kınıyoruz’

PTT Genel Müdürlüğü’nün göreve çağırıldığı açıklamada, “PTT Genel Müdürlüğü ve bağlı olduğu bakanlık bu konuda gerekli olan tedbirleri almak zorundadır. PTT yönetimi insan hayatını hiçe sayan, şubelerde tek personel çalıştırılmasına son vermelidir. PTT şubeleri kapatılmalı veya merkezi yerlere taşınarak mutlaka güvenlik görevlileri istihdam edilmelidir. Tüm uyarılarımıza ve yaşanan saldırılara rağmen güvenlik önlemlerinin alınmamasının nedeni PTT Genel Müdürlüğünün sahip olduğu tüccar zihniyetidir. Kurum yöneticilerine, çalışanların sorunlarının çözümü noktasında harekete geçmelerini, emekçilerin sesine kulak vermelerini ve bu türden yaşanacak olayların sonlandırılması için gerekli tedbirleri almaları gerektiğini bir kez daha hatırlatıyoruz. PTT emekçilerinin canına bir zarar gelmesi halinde bunun sorumlusu, PTT Genel Müdürlüğü’dür. PTT çalışanlarının maruz kaldığı tüm saldırıları kınıyor, soygun sırasında şubede bulunan arkadaşımıza geçmiş olsun diyoruz” denildi.  

SUR AJANS

Haber-Sen: Tek kişilik güvenliksiz şubelerde çalışmak istemiyoruz

E-posta hesabınız yayımlanmayacak.

Bizi Takip Edin