İstanbul
Ankara
İzmir
Adana
Adıyaman
Afyonkarahisar
Ağrı
Aksaray
Amasya
Antalya
Ardahan
Artvin
Aydın
Balıkesir
Bartın
Batman
Bayburt
Bilecik
Bingöl
Bitlis
Bolu
Burdur
Bursa
Çanakkale
Çankırı
Çorum
Denizli
Diyarbakır
Düzce
Edirne
Elazığ
Erzincan
Erzurum
Eskişehir
Gaziantep
Giresun
Gümüşhane
Hakkâri
Hatay
Iğdır
Isparta
Kahramanmaraş
Karabük
Karaman
Kars
Kastamonu
Kayseri
Kırıkkale
Kırklareli
Kırşehir
Kilis
Kocaeli
Konya
Kütahya
Malatya
Manisa
Mardin
Mersin
Muğla
Muş
Nevşehir
Niğde
Ordu
Osmaniye
Rize
Sakarya
Samsun
Siirt
Sinop
Sivas
Şırnak
Tekirdağ
Tokat
Trabzon
Tunceli
Şanlıurfa
Uşak
Van
Yalova
Yozgat
Zonguldak
USD18,59
EURO18,32
GBP20,93
EURO/USD0,98
BIST3.442,83
GR. ALTIN1.019,73
BTC371.314,66
ETH24.801,53

İkinci el oto galericileri için kolaylık

bağlar oto galericiler sitesi
Paylaş

Bu Yazıyı Paylaş

veya linki kopyala

AK Partili Bağlar Belediye Başkanı Hüseyin Beyoğlu, oto galericiler sitesine yaptığı ziyarette, 15 günlük ruhsatlandırma süresinin 60 güne çıkarıldığını duyurdu.

AK Partili Bağlar Belediye Başkanı Hüseyin Beyoğlu, Diyarbakır-Şanlıurfa yolu üzerinde bulunan ve ikinci el araçların satıldığı oto galericiler sitelerine ziyaret etti.

Ticaret ve Sanayi Bakanlığı’nın yönetmeliğine göre 31 Temmuz 2022 tarihine kadar ruhsat çıkarması zorunlu olan ikinci el oto galerici esnafına her türlü kolaylığın sağlanacağını açıkladı.

Beyoğlu, ruhsat giderleri konusunda belediye tarihinin en büyük indiriminin sağlanması için belediyenin ilgili birimlerine talimat verirken, bu gelişme esnaflar arasında büyük memnuniyet oluşturdu.

bağlar oto galericiler
Diyarbakır 2’ici el oto galericiler sitesi

Ruhsatı olmayana işyeri açma izni yok

2.el motorlu kara taşıtları ticaretine ilişkin Ticaret Bakanlığı’nın hazırladığı yönetmelik 15 Ağustos 2021 tarihinde yürürlüğe girerken, bakanlığın “İşyeri Açma ve Çalışma Ruhsatlarına İlişkin Yönetmelikte” işletmelere verdiği süre 31 Temmuz 2022 tarihinde sona erecek.

Bu yönetmelikle beraber 2.el otomobil alım satımı ile iştigal edenler 31 Temmuz tarihine kadar yetki belgelerini almak zorunda. Yetki belgesi olmayan kişiler, bir yıl içinde en fazla 3 defa 2. el araç alım satımı yapabilecek. Ruhsatı olmayanlar internet üzerinden de satış yapamayacak.

Ruhsat giderlerinde yüzleri güldüren kolaylık

Diyarkent ve Amed 2’inci el oto galeri sitelerindeki esnaflarla görüşerek sohbet eden Beyoğlu, belediye olarak her zaman ve her koşulda esnafın yanında olduklarına vurgu yaparak ruhsatlandırma işlemlerinin giderlerinde belediye tarihinin en büyük indirim oranlarıyla işlem yapılacağını bildirdi. Beyoğlu, ruhsatlandırma için öngörülen 15 günlük süreyi 60 güne çıkardıklarını bildirdi.

Beyoğlu’na esnaftan teşekkür

Başkan Beyoğlu’nun sorun ve taleplerinin karşılanması için bugüne kadar büyük bir özveri ortaya koyduğunu belirten Amed 2.El Oto Galericiler Sitesi Başkanı Ekrem Yalçın, Diyarkent 2.el oto Galericiler Sitesi Başkanı Abdülhalim Turgut ile diğer site yöneticileri ve esnaflar teşekkür ederek bu davranışın esnafı destekleme adına örnek bir tutum olduğuna dikkat çekti.

SUR AJANS

İkinci el oto galericileri için kolaylık

E-posta hesabınız yayımlanmayacak.

Bizi Takip Edin