İstanbul
Ankara
İzmir
Adana
Adıyaman
Afyonkarahisar
Ağrı
Aksaray
Amasya
Antalya
Ardahan
Artvin
Aydın
Balıkesir
Bartın
Batman
Bayburt
Bilecik
Bingöl
Bitlis
Bolu
Burdur
Bursa
Çanakkale
Çankırı
Çorum
Denizli
Diyarbakır
Düzce
Edirne
Elazığ
Erzincan
Erzurum
Eskişehir
Gaziantep
Giresun
Gümüşhane
Hakkâri
Hatay
Iğdır
Isparta
Kahramanmaraş
Karabük
Karaman
Kars
Kastamonu
Kayseri
Kırıkkale
Kırklareli
Kırşehir
Kilis
Kocaeli
Konya
Kütahya
Malatya
Manisa
Mardin
Mersin
Muğla
Muş
Nevşehir
Niğde
Ordu
Osmaniye
Rize
Sakarya
Samsun
Siirt
Sinop
Sivas
Şırnak
Tekirdağ
Tokat
Trabzon
Tunceli
Şanlıurfa
Uşak
Van
Yalova
Yozgat
Zonguldak
USD18,50
EURO18,14
GBP20,71
EURO/USD0,98
BIST3.179,99
GR. ALTIN987,97
BTC363.908,74
ETH24.830,82

İYİ Parti’den Diyarbakır’da seçim güvenliği toplantısı

iyi parti
Paylaş

Bu Yazıyı Paylaş

veya linki kopyala

İYİ Parti Seçim İşleri Başkanlığı’nın Diyarbakır, Bingöl ve Batman seçim güvenliği toplantısı Diyarbakır’da yapıldı.

İYİ Parti Seçim İşleri Başkanlığı, Diyarbakır, Bingöl ve Batman seçim güvenliği toplantısı yapıldı.

İYİ Parti Seçim İşleri Başkanı Ankara Milletvekili Şenol Sunat başkanlığında Diyarbakır’da yapılan toplantıya, Genel İdare Kurulu Üyesi, Seçim İşleri Bşk. Yrd. Burcu Akçaru, YSK Temsilcisi, Seçim İşleri Bşk. Yrd. Av. Mustafa Tolga Öztürk, Diyarbakır İl Başkanı Vejdin Ensarioğlu, Batman İl Başkanı Kısmet Çelik, Bingöl İl Başkanı Hasan Kızılboğa ve il teşkilatları katıldı.

iyi parti seçim güvenliği
İYİ Parti seçim güvenliği toplantısı Diyarbakır

‘Diyarbakır kişi Başına Düşen Milli Gelir sıralamasında 74. Sırada yer alıyor’

İYİ Parti Seçim İşleri Başkanı Ankara Milletvekili Şenol Sunat, toplantıya ilişkin yaptığı açıklamada şunları ifade etti: “İYİ Parti Seçim İşleri Başkanlığı olarak bugün Diyarbakır’dayız. Diyarbakır İl Başkanlığımızın ev sahipliğinde, Diyarbakır, Batman ve Bingöl teşkilatlarımızla seçim işleri ve seçim güvenliği konularında çalışma yapmak üzere toplandık. Yardımcılarımla birlikte Genel Başkanımız Sayın Meral Akşener’in selam ve sevgilerini getirdik. Ev sahibimiz Diyarbakır, Türkiye’nin toplam nüfusuna kıyasladığımızda 12. Sırada yer alırken, Kişi Başına Düşen Milli Gelir sıralamasında 74. Sırada yer alıyor. Ülkemize sağladığı toplam gelir 41,25 Milyar TL ile 22. Sırada iken, bu katkı, Diyarbakırlı hemşerilerimizin cebine, ocağına yansımıyor. Kişi Başına Düşen Milli Gelir 3843 USD. Son 10 yılda 563 Bin dekarlık tarım alanını kaybetmiş bir şehirdeyiz bugün. Derslik başına düşen öğrenci sayısına göre Türkiye’deki sondan 5. il konumunda yer alıyor. Hastane yatak sayısı ve doktor sayısı ise Türkiye ortalamasının oldukça gerisinde bulunuyor. Bugün burada bulunan komşu illerimiz Bingöl ve Batman için ise daha vahim tablolar ile karşı karşıyayız.”

iyi parti diyarbakır seçim güvenliği
İYİ Parti seçim güvenliği toplantısı

‘Güzel günlere kavuşmak için sandığın gelmesini bekliyoruz’

Ülkede yaşanan krize vurgu yapan Sunat, şu ifadeleri kullandı: “Türkiye, Cumhuriyet tarihinin en derin siyasi ve ekonomik krizlerinden birini yaşıyor. Toplumsal, siyasal ve ekonomik sorunlar her geçen gün artarak etkisini ağır bir biçimde gösteriyor. Eğitimden sağlığa, ekonomiden adalete, özgürlükten güvenliğe akla gelen her alanda yaşanan çok yönlü kriz hali, vatandaşlarımızın sadece gündelik hayatlarını olumsuz etkilemekle kalmıyor, geleceğe yönelik umutlarını da yok ediyor. Bu derin sorunlara çözümlerimiz ve bu çözümleri uygulayacak kadrolarımız hazır. Genel Başkanımız Sn. Meral Akşener’in liderliğinde, kuruluşumuzdan bugüne hızla ilerlediğimiz iktidar yolunda, doğudan batıya, kuzeyden güneye Türkiye’yi güneşli, huzurlu, bereketli günlere kavuşturmak için canla başla çalışıyoruz. Önümüzdeki seçim ülkemizin ve milletimizin geleceği için hayati önem taşıyor. Bu seçim, giderek totaliterleşen, adaletin ve liyakatin olmadığı, hukukun üstünlüğü yerine güçlünün hukukun hüküm sürdüğü, Partili Cumhurbaşkanlığı Sisteminden kurtulup, demokrasimizin güçleneceği, denge ve denetim sisteminin temin edildiği ve milletin temsilcilerinin söz sahibi olduğu Güçlendirilmiş Parlamenter Sisteme geçmek için bir fırsattır. Ülkece güneşli, güzel günlere kavuşmak için sandığın gelmesini bekliyoruz. İnanın, çok az kaldı… Seçim güvenliği konusunun bütün vatandaşlarımızda endişe yarattığının farkındayız. İktidarı hedefleyen bir siyasi partinin Seçim İşleri Başkanlığı olarak seçmen listeleri üzerinde kapsamlı incelemeler yapıyor, sağlıklı bir seçmen listesiyle seçimlere girebilmek için bugünden çalışıyoruz. İtirazları yapacak, partimizi temsil edecek İl/İlçe Seçim Kurulu Üye ve Temsilcilerimizin eğitimlerini veriyoruz. Okul sorumlularımızın, sandık kurulu üyelerimizin ve müşahitlerimizin atamalarını ve eğitimlerini bugünden gerçekleştiriyoruz. Seçime kadar ve seçim günü kullanacağımız İRİS – İYİ Parti Raporlama ve İletişim Sistemi hazır. Seçim günü sandık sonuçlarını sistemimize yükleyecek ekiplerimizi oluşturuyor ve eğitiyoruz. Bütün bu çalışmaları seçime tek başımıza girecekmiş gibi yapıyor, bir arada olduğumuz 6’lı masadaki siyasi partilerle de koordineli bir şekilde yürütüyoruz.”

Toplantılar devam edecek…

Seçim Güvenliği toplantılarının ikincisini Mardin’de gerçekleştireceklerini belirten Sunat, “Hepimizin bildiği gibi, “Egemenlik Kayıtsız, Şartsız, Milletindir.” Millet iradesi de sandıkta tecelli edecektir. Sandık önümüze geldiğinde, hangi siyasi partiye oy vermiş olursa olsun, her vatandaşımızın oyunun sonuçlara doğru yansıması için gereğini yapmak boynumuzun borcudur. Çünkü, oy namustur. Bugün Diyarbakır ile başlattığımız, yarın Mardin’de ikincisini gerçekleştireceğimiz toplantılarımıza bütün yurt sathında devam edeceğiz. Nihayetinde, İYİ Parti farkını sahada olduğu gibi sandıkta da ortaya koyacağımızı göreceksiniz” diye kaydetti.

Seçim Güvenliği Toplantısına katılan il başkanlarına teşekkür eden Sunat, “Toplantımıza ev sahipliği yapan Diyarbakır İl Başkanımız Sn. Vejdin Ensarioğlu’na ve Diyarbakır teşkilatımıza, toplantımıza katılan Batman İl Başkanımız Sn. Kısmet Çelik ve Batman teşkilatımız ile Bingöl İl Başkanımız Sn. Hasan Kızılboğa ve Bingöl teşkilatımıza teşekkür ediyorum” dedi.

SUR AJANS

İYİ Parti’den Diyarbakır’da seçim güvenliği toplantısı

E-posta hesabınız yayımlanmayacak.

Bizi Takip Edin