İstanbul
Ankara
İzmir
Adana
Adıyaman
Afyonkarahisar
Ağrı
Aksaray
Amasya
Antalya
Ardahan
Artvin
Aydın
Balıkesir
Bartın
Batman
Bayburt
Bilecik
Bingöl
Bitlis
Bolu
Burdur
Bursa
Çanakkale
Çankırı
Çorum
Denizli
Diyarbakır
Düzce
Edirne
Elazığ
Erzincan
Erzurum
Eskişehir
Gaziantep
Giresun
Gümüşhane
Hakkâri
Hatay
Iğdır
Isparta
Kahramanmaraş
Karabük
Karaman
Kars
Kastamonu
Kayseri
Kırıkkale
Kırklareli
Kırşehir
Kilis
Kocaeli
Konya
Kütahya
Malatya
Manisa
Mardin
Mersin
Muğla
Muş
Nevşehir
Niğde
Ordu
Osmaniye
Rize
Sakarya
Samsun
Siirt
Sinop
Sivas
Şırnak
Tekirdağ
Tokat
Trabzon
Tunceli
Şanlıurfa
Uşak
Van
Yalova
Yozgat
Zonguldak
USD18,50
EURO18,14
GBP20,71
EURO/USD0,98
BIST3.179,99
GR. ALTIN987,97
BTC363.072,78
ETH24.859,28

Karaloğlu, sağlık alanının da ticari alan olması için imza atmış

featured
Paylaş

Bu Yazıyı Paylaş

veya linki kopyala

Görevden alınan Diyarbakır Büyükşehir Belediyesi kayyımı Münir Karaloğlu’nun, sağlık alanını da ticarileştirdiği ortaya çıktı.

Cumhurbaşkanı Erdoğan’ın imzasıyla 12 Mayıs’ta görevden alınan Diyarbakır Büyükşehir Belediyesi (DBB) kayyımı Münir Karaoğlu’nun kentte bir alanı daha ranta açtığı ortaya çıktı. Kayyım Karaloğlu, Şubat ayında atanmışlarla yaptığı “Meclis Toplantısı”nda, Kayapınar ilçesinde “PTT ve Sağlık” alanlarını ticarileştirdi.

Kayyım yönetimi, ilçeye bağlı Kayapınar Mahallesi’ndeki “Sağlık Alanı” olarak görülen 1716 Ada 1 No’lu taşınmazı, “Ticari Alan” olarak belirledi. Karara, “(…) Uygulama imar planlarında umumi hizmetlere ve resmî kurumlara ayrılmak suretiyle mülkiyet hakkının özüne dokunacak şekilde tasarrufu hukuken kısıtlanan taşınmazlar hakkında, uygulama imar planlarının yürürlüğe girmesinden itibaren beş yıllık süre içerisinde imar programları veya imar uygulamaları yapılır ve bütçe imkânları dâhilinde bu taşınmazlar ilgili idarelerce kamulaştırılır veya her hâlde mülkiyet hakkını kullanmasına engel teşkil edecek kısıtlılığı kaldıracak şekilde imar planı değişikliği yapılır/yaptırılır” maddesi dayanak gösterildi.

Kararda, bölgede yeteri kadar “Sağlık Alanı” olduğu, bundan kaynaklı 1716 Ada 1 No’lu taşınmazın “Sağlık Alanı” işlevini kaybettiği ve bölgede “Ticari Alan” ihtiyacının olduğu iddialarına yer verildi. 

Kayyım, aynı mahallede bulunan 8164 ve 8165 nolu parselleri de ticarileştirdi. “PTT Alanı” olan taşınmaz da “Ticari Alan” olarak belirlenerek, ranta açıldı. 

Kayyım Karaloğlu, giderayak da DBB bütçesinden Akçakale’de bulunan askeri üsse parke ve bordür taşı yardımında bulunmuştu. Yine Kayapınar, Bağlar ve Kulp ilçelerindeki sosyal alanları ranta açarak, bir yeşil alanı da askeriyeye devretmişti. (Kaynak: MA)

Karaloğlu, sağlık alanının da ticari alan olması için imza atmış

E-posta hesabınız yayımlanmayacak.

Bizi Takip Edin