İstanbul
Ankara
İzmir
Adana
Adıyaman
Afyonkarahisar
Ağrı
Aksaray
Amasya
Antalya
Ardahan
Artvin
Aydın
Balıkesir
Bartın
Batman
Bayburt
Bilecik
Bingöl
Bitlis
Bolu
Burdur
Bursa
Çanakkale
Çankırı
Çorum
Denizli
Diyarbakır
Düzce
Edirne
Elazığ
Erzincan
Erzurum
Eskişehir
Gaziantep
Giresun
Gümüşhane
Hakkâri
Hatay
Iğdır
Isparta
Kahramanmaraş
Karabük
Karaman
Kars
Kastamonu
Kayseri
Kırıkkale
Kırklareli
Kırşehir
Kilis
Kocaeli
Konya
Kütahya
Malatya
Manisa
Mardin
Mersin
Muğla
Muş
Nevşehir
Niğde
Ordu
Osmaniye
Rize
Sakarya
Samsun
Siirt
Sinop
Sivas
Şırnak
Tekirdağ
Tokat
Trabzon
Tunceli
Şanlıurfa
Uşak
Van
Yalova
Yozgat
Zonguldak
USD18,58
EURO18,22
GBP20,75
EURO/USD0,98
BIST3.553,85
GR. ALTIN1.021,17
BTC374.770,62
ETH25.429,00

KESK, Diyarbakır’dan seslendi: Bakanlık ve Valilik bu iddiaları aydınlatsın

featured
Paylaş

Bu Yazıyı Paylaş

veya linki kopyala

Amed KESK Şubeler Platformu, Sosyal Hizmetlerde yaşanan sorunlara ilişkin Sosyal Hizmetler İl Müdürlüğü’nün önünde basın açıklaması yaptı. Yaşanan sorunlara ilişkin yetkilileri göreve çağıran KESK Şubeler Platformu yaptığı açıklamada, “Cezasızlık, işyerlerinde kadın çalışanlara yönelik tacizi arttırmakta ve bu suçun üzerinin örtülmesine neden olmaktadır” denildi.

Diyarbakır İl Sosyal Hizmetler İl Müdürlüğü önünde bir araya gelen Amed KESK Şubeler Platrofmu, kurumda yaşanan sorunları sıralayarak, suça karışan kişilerin cezalandırılmadığına dikkat çekti. Kurum önünde yapılan açıklamayı okuyan SES Amed Şube Kadın Sekreteri Fatma Yıldızhan, ‘Sosyal Hizmetler’ asıl amacını tanımlayarak, yaşanan mobbing, taciz ve usulsüzlüklere değindi.

“İdarecilerin hakkında ortaya atılan iddialar soruşturulmadı”

İdarecilerin kadınlara yönelik taciz ve mobbing uygulamaların olduğunu ve bunların birçoğuna soruşturma dahi açılmadığını ifade eden Yıldızhan, “Yıllardır Diyarbakır aile ve sosyal hizmetler il müdürlüğü ve bağlı kuruluşlarında görev yapan birçok idareci hakkında kadına yönelik taciz konusundaki iddiaların bir kısmına soruşturma dahi açılmamış, açılan soruşturmaların da bir şekilde üstü kapatılmıştır. Hakkında bu iddialar olan kişiler, idarecilik yapmaya devam etmekte hatta mağdur olan Kadınların yerleri değiştirilmekte, şikâyetlerinden vazgeçmeleri için tehdit edilmektedir” dedi.

Hurdalar bile satıldı”

Adı ihallerle anılan kişilerin görevlerine devam ettiğini aktaran Yıldızhan, “Çalışma arkadaşlarını ziyaret etmek için kuruluşa giden kadın çalışanı, güvenlik görevlisi zoruyla kurumdan çıkararak hakaret eden idareci, halen bu koltuğu işgal etmeye devam etmekte, sabah kahvaltı yapılıyor bahanesiyle kadın çalışanların fotoğrafını çekmektedir. Kurumdaki birçok idareci hakkında usulsüzlük, kuruma ait hurdaları satma gibi suçlar nedeniyle soruşturma açılmış ancak bu kadar zaman geçmesine rağmen bir sonuç çıkmamış olup bu kişiler halen idareci koltuğunda çalışmaya devam etmektedir.” ifadelerini kullandı.

“İddialar aydınlatılıncaya kadar buraya gelmeye devam edeceğiz”

Yıldızhan kurumda yaşandığını belirtilen iddialara ilişkin sözlerini şöyle sürdürdü, “Kurumda koruma ve bakım altında olan kız çocuklarının dolaplarına, çocukların izni alınmadan bizzat il müdürü tarafından girilmekte, çocukların giydiği elbiselere bakılmakta ve çocuklara hakaret edilmekte, mahremiyetin ihlali suçu işlenmekte ve çalışanlar rencide edilmektedir.”

Yıldızhan, Diyarbakır Valiliği ile Aile ve Sosyal Hizmetler Bakanlığı’na iddiaları aydınlatmaya çağırarak, “Muhatap alıncaya kadar mücadeleyi yükselteceğimizi, taciz, usulsüzlük, hırsızlık ve mobbinge karşı hep burada olacağımızı belirtiyoruz” dedi.

KESK, Diyarbakır’dan seslendi: Bakanlık ve Valilik bu iddiaları aydınlatsın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak.

Bizi Takip Edin