İstanbul
Ankara
İzmir
Adana
Adıyaman
Afyonkarahisar
Ağrı
Aksaray
Amasya
Antalya
Ardahan
Artvin
Aydın
Balıkesir
Bartın
Batman
Bayburt
Bilecik
Bingöl
Bitlis
Bolu
Burdur
Bursa
Çanakkale
Çankırı
Çorum
Denizli
Diyarbakır
Düzce
Edirne
Elazığ
Erzincan
Erzurum
Eskişehir
Gaziantep
Giresun
Gümüşhane
Hakkâri
Hatay
Iğdır
Isparta
Kahramanmaraş
Karabük
Karaman
Kars
Kastamonu
Kayseri
Kırıkkale
Kırklareli
Kırşehir
Kilis
Kocaeli
Konya
Kütahya
Malatya
Manisa
Mardin
Mersin
Muğla
Muş
Nevşehir
Niğde
Ordu
Osmaniye
Rize
Sakarya
Samsun
Siirt
Sinop
Sivas
Şırnak
Tekirdağ
Tokat
Trabzon
Tunceli
Şanlıurfa
Uşak
Van
Yalova
Yozgat
Zonguldak
USD18,46
EURO17,84
GBP19,96
EURO/USD0,96
BIST3.260,15
GR. ALTIN968,45
BTC370.896,14
ETH25.518,70
Paylaş

Bu Yazıyı Paylaş

veya linki kopyala

CHP Genel Başkanı Kelam Kılıçdaroğlu, önceki gün bir dizi temasta bulunmak için uzun bir süre sonra Diyarbakır’a geldi. Temasları kapsamında bu sabah kenti gezen Kılıçdaroğlu, Sur’da bulunan esnafı ve Dengej Evi’ni ziyaret etti. Kılıçdaroğlu’nun kentteki programı devam ediyor.

Geçtiğimiz günlerde Diyarbakır’a gelmek için program yapan ancak hava şartları nedeniyle programı iptal edilen Kılıçdaroğlu, Diyarbakır’a geldi. Merkez Sur İlçes’indeki esnafları gezen Kılıçdaroğlu, Dengbej evine ardında da Sezai Karakoç Kültür Merkezi’nde partisi tarafından düzenlenen üye katılım programına geçti.

Sur’daki Denbej Evi’ni ziyaret eden Kılıçdaroğlu, burada “Bu karamsar ortamda böylesi bir emek verdiğiniz için sizlere teşekkür ederim” dedi.

Kılıçdaroğlu’nun Sur’da bulunan Denbej Evi ziyareti

Diyarbakır Sur’da çalınan rögar kapakları

Diyarbakır’da son dönemlerde gündeme gelen çalınan rögar kapakları

Dengej Evi’ndeki ziyaret sonrası gazetecilere açıklamalarda bulunan Kılıçdaroğu, geçtiğimiz günlerde Diyarbakır’ın Sur ve bazı ilçelerinde çalındığı için gündeme gelen rögar kapaklarını ülkenin içinde bulunduğu ekonomik kriz ve yoksullukla ilişkilendirerek sosyal devlet ilkesinin uygulanması gerektiğine vurgu yaptı.

İşin kökenine inmek lazım

Kılıçdaroğlu sözlerini şöyle sürdürdü: “İşsizlik bütün kötülüklerin anasıdır. Bir kişinin işi olursa, evine ekmek götürebilirse, huzur içinde yatabilir ise alın terinin karşılığını alırsa bu tür olaylar da olmaz. İşin derinine işin kökenine inmek lazım. Hiçbir insan gidip de rögar kapağını çalmak istemez. Olaya bu cepheden bakmak lazım. Hiç endişe etmeyin var olan sorunların tamamını çözeceğiz”

Bin 300 kişi CHP’ye katıldı

Sezai Karakoç Kültür Merkezi üye katılım toplantısı

Ardından Sezai Karakoç Kültür Merkezi’nde partisi tarafından düzenlenen ve yaklaşık bin 300 kişinin üye olacağı ‘Üye Katılım Töreni’nde programında’ Kılıçdaroğlu, 50 kişiye temsili katılım rozeti taktı.

Törende konuşan Kılıçdaroğu, CHP’nin Diyarbakır ve bölgeden oy alamamasının öz eleştirisini yaparak şunları söyledi:

“Büyük acılar yaşadınız hepsinin farkındayım. İşsizlik gibi tüm sorunların farkındayım. Şunu unutmayın; bu ülke çok zengin bir ülke, imkanlarımız var. Bu imkanlarımız doğru yerde değil başka yerde kullanılıyor. Bir çocuğun yatağa aç girdiği bir evi düşünebiliyor musunuz? Sosyal devlet bu sorunları ve dramları sonlandırmakla görevlidir. Bunu yapmak zorundayız.

Barışı mutlaka getireceğiz

Diyarbakır’da ve Diyarbakırlılarla olmaktan son derece mutluyum. Büyük sıkıntılar yaşadığınızın farkındayım. Ama bu ülkeye barışı, huzuru ve kardeşliği mutlaka getireceğim. Bedeli ne olursa olsun bu ülkenin barışa ve huzura ihtiyacı var. En önemli bu ülkenin helalleşmeye ihtiyacı var. Birlikte bunu yapacağız. Sadece bura değil bütün Ortadoğu’daki huzuru sağlayacağız. Çatışmadan kaçınacağız.

Üye Katılım Tören’inde konuşan Kılıçdaroğlu

Gelmedik sorun bizde

CHP bu bölgeye fazla gelmedi. Burada fazla oyumuzun olmadığının farkındayım. Bunun kabahati Diyarbakırlılarda değil, bizdedir. Gelmedik, oturmadık, konuşmadık, çayınızı ve kahveniz içmedik. Ankara’da oturduk, güzel güzel laflar ettik. Niye bize oy vermiyorlar diye sitem ettik. Oy istiyorsan gidip vatandaşın sofrasına oturup derdini dinleyeceksin.

Az kaldı, geliyor gelmekte olan

İl başkanımız bir kadın. Kadınların bu bölgede ne kadar önemli olduğunu, siyasete ne kadar değer verdiklerini ve sorunların çözümü için ne kadar aktif çalıştıklarının da farkındayım. Hiç merak etmeyin az kaldı ve emin olun geliyor gelmekte olan. Gençler, bu ülkenin kaderini değiştirecek sizlersiniz. 6 milyon 300 bin genç sandığa giderken bu ülkenin kaderini değiştirecek. Rahmetli Ecevit’in dediğinin aynısını yapacağız. Ne ezilen olacağız, ne ezen olacağız. Bunu hep birlikte yapacağız.”

Helalleşme vurgusu ile yapılan ziyaret Diyarbakır’da yapılacak bir dizi programla devam edecek. Dün Diyarbakır’a gelen Kılıçdaroğlu, HDP il binasının önünde oturma eylemi yapan ailelerle yaklaşık 15 dakikalık bir görüşme gerçekleştirmişti. (SUR AJANS)

Kılıçdaroğlu Diyarbakır’da: Geliri olan bir kişi gidip de rögar kapağını çalmaz

E-posta hesabınız yayımlanmayacak.

Bizi Takip Edin