İstanbul
Ankara
İzmir
Adana
Adıyaman
Afyonkarahisar
Ağrı
Aksaray
Amasya
Antalya
Ardahan
Artvin
Aydın
Balıkesir
Bartın
Batman
Bayburt
Bilecik
Bingöl
Bitlis
Bolu
Burdur
Bursa
Çanakkale
Çankırı
Çorum
Denizli
Diyarbakır
Düzce
Edirne
Elazığ
Erzincan
Erzurum
Eskişehir
Gaziantep
Giresun
Gümüşhane
Hakkâri
Hatay
Iğdır
Isparta
Kahramanmaraş
Karabük
Karaman
Kars
Kastamonu
Kayseri
Kırıkkale
Kırklareli
Kırşehir
Kilis
Kocaeli
Konya
Kütahya
Malatya
Manisa
Mardin
Mersin
Muğla
Muş
Nevşehir
Niğde
Ordu
Osmaniye
Rize
Sakarya
Samsun
Siirt
Sinop
Sivas
Şırnak
Tekirdağ
Tokat
Trabzon
Tunceli
Şanlıurfa
Uşak
Van
Yalova
Yozgat
Zonguldak
USD18,59
EURO18,33
GBP20,93
EURO/USD0,99
BIST3.484,42
GR. ALTIN1.021,03
BTC373.896,41
ETH24.894,31

Kılıçdaroğlu’nun Diyarbakır ziyareti, siyasetin sıcak gündemi oldu

featured
Paylaş

Bu Yazıyı Paylaş

veya linki kopyala

Adana’da CHP Genişletilmiş İl Danışma Kurulu Toplantısı’nda konuşan CHP Grup Başkanvekili Özgür Özel, “Başta Kürt meselesi olmak üzere toplumsal bütün sorunları demokrasi yoluyla, müzakere temelinde ve TBMM’nin merkez olduğu şekilde çözeceğiz” dedi.

Geçtiğimiz günlerde Diyarbakır’a bir dizi ziyaret için gelen CHP Genel Başkanı Kılıçdaroğlu’nun kentteki ziyareti, olumlu ve olumsuz eleştirileriyle birlikte siyasetin sıcak gündeminde yerini almaya devam ediyor.

Bugün Adana’da CHP Genişletilmiş İl Danışma Kurulu Toplantısı’nda konuşan Cumhuriyet Halk Partisi Grup Başkanvekili Özgür Özel, “Birileri ne yapmaya çalışırsa çalışsın; kutuplaştırmak isteyenlere karşı kucaklaştırmaya, ötekileştirenlere karşı ötekinin hakkını savunmaya, şeytanlaştıranlara karşı kardeşleştirmeye bu ülkeyi barıştırmaya ve helalleşmeye çıktığı yolda, Genel Başkanımızla birlikteyiz hep beraber yürüyoruz. Her ne olursa olsun bu ideali başaracağız” ifadelerini kullandı.

“Tüm farklılıkları birer sorun değil, zenginlik olarak görüyoruz”

Özel yaptığı konuşmasını şöyle sürdürdü: “Biz CHP olarak bütün bu ayrıştıranlara, kutuplaştırmaya çalışanlara inat Adana’dan sesleniyoruz; Türklere, Kürtlere, Araplara, Lazlara, Çerkezlere, Boşnaklara ve bu güzel vatanda yaşayan tüm etnik gruplara Türkiye’deki Müslümanlara, Hristiyanlara, Yahudilere, Alevilere, Sünnilere bütün mezheplere, yaygın daha az yaygın ya da istisnai tüm tercihlere; tüm bu farklılıkları birer sorun, ayrılık değil birer zenginlik olarak görüyoruz.

“Başta Kürt sorunu olmak üzere tüm sorunları çözeceğiz”

Cumhuriyetin ikinci yüzyılında; başta Kürt meselesi olmak üzere… İsteyen istediği kadar inkar etsin, bu sorunu yaşayanlar böyle bir sorun var dedikçe, başta Kürt meselesi olmak üzere toplumsal bütün sorunları demokrasi yoluyla, müzakere temelinde ve TBMM’nin merkez olduğu şekilde çözeceğiz. Bir soruna yok demek o sorunu yok etmez. Ancak aradaki sorunları ortadan kaldırmak için gönlünü açanlar Türküyle, Kürdüyle, Çerkeziyle, Boşnağıyla, Alevisiyle, Sünnisiyle bu ülkeyi kucaklıyorlar. Onlar CHP’lilerdir, onlar bizleriz, onlar sizlersiniz.” (SUR AJANS)

Kılıçdaroğlu’nun Diyarbakır ziyareti, siyasetin sıcak gündemi oldu

E-posta hesabınız yayımlanmayacak.

Bizi Takip Edin