İstanbul
Ankara
İzmir
Adana
Adıyaman
Afyonkarahisar
Ağrı
Aksaray
Amasya
Antalya
Ardahan
Artvin
Aydın
Balıkesir
Bartın
Batman
Bayburt
Bilecik
Bingöl
Bitlis
Bolu
Burdur
Bursa
Çanakkale
Çankırı
Çorum
Denizli
Diyarbakır
Düzce
Edirne
Elazığ
Erzincan
Erzurum
Eskişehir
Gaziantep
Giresun
Gümüşhane
Hakkâri
Hatay
Iğdır
Isparta
Kahramanmaraş
Karabük
Karaman
Kars
Kastamonu
Kayseri
Kırıkkale
Kırklareli
Kırşehir
Kilis
Kocaeli
Konya
Kütahya
Malatya
Manisa
Mardin
Mersin
Muğla
Muş
Nevşehir
Niğde
Ordu
Osmaniye
Rize
Sakarya
Samsun
Siirt
Sinop
Sivas
Şırnak
Tekirdağ
Tokat
Trabzon
Tunceli
Şanlıurfa
Uşak
Van
Yalova
Yozgat
Zonguldak
USD18,47
EURO17,85
GBP19,96
EURO/USD0,96
BIST3.260,15
GR. ALTIN968,33
BTC371.271,36
ETH25.619,53

Kral Ragnar sünnet oldu

kral ragnar
Paylaş

Bu Yazıyı Paylaş

veya linki kopyala

Diyarbakır’da bir ay önce doğan Ragnar Arslan sünnet oldu. Kral Ragnar’ın kirvesi babasının mahalleden yakın dostu olan Yatırım Gayrimenkul işletme sahibi Mehmet Can Eteke oldu.  

Diyarbakırlı bir baba olan Güven Arslan bir ay önce doğan çocuğuna Kral Ragnar Lodbrok’un ismini vermişti. Türkiye’nin ilk Viking ailesi olduğunu ifade eden Arslan, Ragnar karakterinden çok etkilendiği için çocuğuna ismini verdiğini ve aradan geçen bir ayda aldığı kararın doğruluğu konusunda herhangi bir tereddüt yaşamadığını belirtti.

kral ragnar arslan
Diyarbakırlı Kral Ragnar Arslan

4 Ocak 2022 tarihinde doğan Ragnar Arslan yakın zamanda sünnet oldu. Ragnar’ın Kirvesi ise babası Güven Arslan’ın aynı mahalleden yakın dostu ve Yatırım Gayrimenkul işletme sahibi Mehmet Can Eteke oldu.  

kral ragnar arslan
Diyarbakırlı Ragnar Arslan sünnet oldu

Sivaslı Ragnar hayranından Diyarbakırlı Ragnar’a hediye

Diyarbakırlı Kral Ragnar’ın babası Güven Arslan, çocuğuna verdiği isimden dolayı genelde olumlu birçok geri dönüş aldığını ancak zaman zaman eleştirilerle de karşılaştığını söyledi. Kral Ragnar’ın kişiliğinden çok etkilendiği için bu ismi çocuğuna verdiğini belirten Güven Arslan, sosyal medyada kendisine yönelik olumsuz eleştiri yöneltenlerin yüzeysel yaklaşımlarda bulunduğunu ifade etti. Kendisinin herhangi bir maddi beklenti içinde olmadığını ifade eden Arslan, Sivaslı bir Ragnar hayranı olan ve İstanbul’da yaşayan İrfan Bal’ın Diyarbakırlı Ragnar’ın 6 aylık mama masrafını karşılamak istediğini ancak kendisinin bunu kabul etmediğini belirtti.

ragnar irfan bal
Sivaslı Ragnar hayranı İrfan Bal

Sivaslı Ragnar hayranı İrfan Bal, mama masrafı teklifini kabul etmeyen baba Arslan’a yine de 100 dolar yollayarak Ragnar Arslan’a hediyesini ulaştırdı. Sivas’tan Diyarbakır’a uzanan Ragnar hayranlığı yeni dostluklara kapı araladı.

Ragnar Lodbrok
Viking Kralı Ragnar Lodbrok

Viking Kralı Ragnar Lodbrok

Viking kahramanı ve başarılı bir komutan olan Ragnar, Fransa ve İngiltere içlerine başarılı askerî seferler düzenler. Danimarka ve İsveç kralı Ragnar Lodbrok, ünlü kadın savaşçılar Lagertha ve Aslaug ile evleniyor. Fransa’da nehirleri kullanarak geniş bir bölgeyi yağmalamayan Lodbrok, birçok sefere katılır ve sonunda İngiltere’de kral Ælla’ya esir düşer. Lodbrok burada yılanların olduğu bir çukura atılarak öldürülür. Ragnar Lodbrok, 845 yılında güneye doğru yola çıkar. 120 gemi ve yaklaşık 5 bin Viking savaşçısıyla Sen Nehri’nden başlayarak Karolenj İmparatorluğu’nun Fransa Krallığı içindeki batı sahillerini yağmalar. Fransa’nın içlerine giren Vikingler Paris’i ele geçirir. Fransa kralı Dazlak Karl, Ragnar’a şehre zarar vermemesi için yüklü bir danegeld fidye ücreti öder. Bölgeye yerleşen Vikinglere kuzeyliler anlamında Nordmenn, Northmen, Norsemen deniyor. Tarihteki Normanlar buradan gelmekte ve yerleştikleri bölgeye de Normandiya deniliyor. Birçok tarihi kaynak Ragnar Lodbrok’un İngiltere’de öldüğü konusunda hemfikir olurken, ölüm tarihi ise 840 veya 865 olarak veriliyor.

SUR AJANS

Kral Ragnar sünnet oldu

E-posta hesabınız yayımlanmayacak.

Bizi Takip Edin