İstanbul
Ankara
İzmir
Adana
Adıyaman
Afyonkarahisar
Ağrı
Aksaray
Amasya
Antalya
Ardahan
Artvin
Aydın
Balıkesir
Bartın
Batman
Bayburt
Bilecik
Bingöl
Bitlis
Bolu
Burdur
Bursa
Çanakkale
Çankırı
Çorum
Denizli
Diyarbakır
Düzce
Edirne
Elazığ
Erzincan
Erzurum
Eskişehir
Gaziantep
Giresun
Gümüşhane
Hakkâri
Hatay
Iğdır
Isparta
Kahramanmaraş
Karabük
Karaman
Kars
Kastamonu
Kayseri
Kırıkkale
Kırklareli
Kırşehir
Kilis
Kocaeli
Konya
Kütahya
Malatya
Manisa
Mardin
Mersin
Muğla
Muş
Nevşehir
Niğde
Ordu
Osmaniye
Rize
Sakarya
Samsun
Siirt
Sinop
Sivas
Şırnak
Tekirdağ
Tokat
Trabzon
Tunceli
Şanlıurfa
Uşak
Van
Yalova
Yozgat
Zonguldak
USD18,59
EURO18,32
GBP20,93
EURO/USD0,98
BIST3.442,83
GR. ALTIN1.019,73
BTC371.314,66
ETH24.801,53

Mardin’de konuşan CHP’li Karaca: İktidar çiftçinin 50 milyarını aldı

featured
Paylaş

Bu Yazıyı Paylaş

veya linki kopyala

Mardin’de açıklama yapan CHP İnsan Haklarından Sorumlu Genel Başkan Yardımcısı Gülizar Biçer Karaca, iktidarın yasal olarak çiftçiye vermesi gereken 50 milyarın bütçeden çıkarıldığını söyledi.

Cumhuriyet Halk Partisi (CHP) İnsan Haklarından Sorumlu Genel Başkan Yardımcısı Gülizar Biçer Karaca, beraberindeki 8 kişilik milletvekili heyetiyle Mardin’e geldi. 3 gün sürecek bir program kapsamında Mardin’de bulunan heyet, kentte gerçekleştirecekleri ziyaretler öncesinde açıklama yaptı. CHP Mardin İl binasında yapılan açıklamayı Karaca gerçekleştirdi.

Mardin’e geliş amaçlarını açıklayan Karaca, Millet İttifakı’yla beraber ülkenin sorunlarına dönük çözüm önerilerini halka anlatmak istediklerini söyledi. Ekonomik krize değinen Karaca, krizin her geçen gün derinleştiğini belirterek, “Ekonomik buhran le birlikte buğday üretiminde yaşanan sorunlar nedeniyle milletin kuru ekmek bulamayacağı günlere doğru sürükleniyoruz” dedi. Çiftçilerin durumuna, elektrik, mazot, gübre ve ilaç fiyatlarına dikkat çeken Karaca, “DEDAŞ denilen bir kurum Mardinli üreticilerimize, Mardinli yurttaşlarımıza zulmetmeye devam ediyor. Mardinliler gelecek umuduyla üretmekte inat ediyor ama Saray ve şürekası Mardinli çiftçilerin sesini duymamakta ısrar ediyor” dedi.

Hükümetin 2022 yılı bütçesine göre çiftçilere 79 milyar lira ödeme yapması gerektiğini söyleyen Karaca, “Bütün çiftçilere sesleniyorum: 2022 yılında devlet, iktidar, Saray size 79 milyar lira en az destek ödemek zorunda. Peki, 2022 bütçesinde ne kadar ayrıldı biliyor musunuz? Sadece 29 milyar lira. Çiftçinin 50 milyar lirasını aldılar. Peki, çiftçi ne yapacak şimdi. Yandaşa var, 5’li çeteye var, çiftçiye yok. Bu düzen bitmeli, bu düzeni bize layık görenler de gitmeli” ifadelerini kullandı.

Kayyım atamalarına da değinen Karaca, “Mardin’in iradesine ipotek koyup her birine kayyım atadılar” derken, kayyım atamalarına karşı CHP’ye katılma çağrısında bulundu. Karaca, iktidarın savaş harcamaları ve savaş politikalarına karşı CHP’nin nasıl bir tavır göstereceği yönündeki soruya ise kaçamak cevap vererek, “Biz bir tek çocuğun bile yatağa aç girmeyeceği, demokrasinin özgürlüklerin, toplumsal barışın hâkim olacağı, adaletin sağlanacağı bir Türkiye için yola çıktık. Yurtta barış, dünyada barış ülküsünü hayata geçireceğimiz bir Türkiye hedefindeyiz” dedi.  

Mardin’de konuşan CHP’li Karaca: İktidar çiftçinin 50 milyarını aldı

E-posta hesabınız yayımlanmayacak.

Bizi Takip Edin