İstanbul
Ankara
İzmir
Adana
Adıyaman
Afyonkarahisar
Ağrı
Aksaray
Amasya
Antalya
Ardahan
Artvin
Aydın
Balıkesir
Bartın
Batman
Bayburt
Bilecik
Bingöl
Bitlis
Bolu
Burdur
Bursa
Çanakkale
Çankırı
Çorum
Denizli
Diyarbakır
Düzce
Edirne
Elazığ
Erzincan
Erzurum
Eskişehir
Gaziantep
Giresun
Gümüşhane
Hakkâri
Hatay
Iğdır
Isparta
Kahramanmaraş
Karabük
Karaman
Kars
Kastamonu
Kayseri
Kırıkkale
Kırklareli
Kırşehir
Kilis
Kocaeli
Konya
Kütahya
Malatya
Manisa
Mardin
Mersin
Muğla
Muş
Nevşehir
Niğde
Ordu
Osmaniye
Rize
Sakarya
Samsun
Siirt
Sinop
Sivas
Şırnak
Tekirdağ
Tokat
Trabzon
Tunceli
Şanlıurfa
Uşak
Van
Yalova
Yozgat
Zonguldak
USD18,58
EURO18,21
GBP20,75
EURO/USD0,98
BIST3.553,85
GR. ALTIN1.022,36
BTC373.852,76
ETH25.380,47

Sur Ajans: Hayatın içinde, gerçeğin yanındayız

sur ajans haber
Paylaş

Bu Yazıyı Paylaş

veya linki kopyala

Sur Ajans dijital yayın hayatına 02/02/2022 tarihinde başladı. Her başlangıç gibi surajans.com sitesinin de bir hikayesi var.

Elbette hayatta hiçbir şey nedensiz değildir. Sur Ajans sitesini var eden nesnel ve öznel koşulları enine boyuna başlarken yazısında irdelemeyeceğiz kuşkusuz ama ana hatlarıyla da olsa okuru bilgilendirmek için meselenin özünü esasını aktarmış olalım.

Sur Ajans yakın zamanda çeşitli yayın organlarında işsiz kalan gazetecilerin gazetecilik faaliyetlerini sürdürme iradelerinin bir sonucudur. Evet, gazete patronlarının kış ortasında işsiz bıraktığı birkaç basın emekçisinin, gazetecilik mesleğini sürdürebilmeleri için var edilen dijital bir mecranın adıdır Sur Ajans.

Varsayılan Görsel

Evet, işsiz de kalsak gazeteciyiz ve mesleğimize sahip çıkmak adına karınca kararınca imkanlarımızı bir araya getirerek habercilikte yeni bir dijital mecrayı var etmenin çabasındayız.

Elbette ki, yola çıkarken gazetecilik refleksiyle bir başlangıç yaptık ama yolumuzun engelsiz, hedefimizin rahat ve kolay ulaşılabilir olmadığının da çok iyi farkındayız. Ülkenin içinden geçtiği ekonomik kriz ortamında kimi gazete patronlarının dahi havlu attığı bir dönemde işsiz gazeteciler olarak yola koyulduk. Şuan için çıkınımızda gazetecilik mesleğimizi yapma ısrarı dışında pek bir imkanımız yok ama habercilik alanına yeni bir soluk taşıma konusunda kararlıyız.

Sur Ajans işsiz gazetecilerle kuruldu ve her daim işsizliğe itilen meslektaşlarımızla azami şekilde dayanışmanın çabasında olacaktır. Surajans.com hem işsiz gazeteciler hem de yeni mezun meslektaşlarımız için yeni bir umut olmaya kararlıdır ve tüm imkanlarını bu yolda seferber edecektir.

Sur Ajans yerelde birkaç gazetecinin çabasıyla yola çıktı ancak dijital mecramıza omuz verecek tüm desteklere de açık olarak yolunu yürüyecektir. Yerelden yola çıktık ancak yerelde kalmayacağız. Yayın akışımızla, haber dilimizle, habercilik anlayışımızla ulusal çapta içerik üretimiyle bu iddiamızı gün gün ete kemiğe bürümenin gayreti içinde olacağız.

Elbette ki, başlarken ayağımızı bastığımız yerelin sorunlarına öncelikli olarak eğilecek ve yerelden beslendiğimiz oranda bölgeye ve ülke geneline etkili bir şekilde sesleneceğiz. Bölgenin gözbebeği Diyarbakır’dan ve kentin kalbi olan Sur’dan yola çıkan işsiz gazeteciler olarak öncelikli işimiz kentin gelişimine katkı sunacak dinamikleri öne çıkarmak olacaktır. Gazeteciler olarak işimizin hakkını verdiğimizde kent bileşenlerinin de Sur Ajans haber sitesine sahip çıkacağından kuşkumuz yok.

Yola koyulduk ve hayatın içinde, gerçeğin yanında oldukça gün gün daha da güçlenerek yolumuza devam edeceğiz. Yolumuz açık, sesimiz daim olsun… SUR AJANS

Sur Ajans: Hayatın içinde, gerçeğin yanındayız

E-posta hesabınız yayımlanmayacak.

Bizi Takip Edin