İstanbul
Ankara
İzmir
Adana
Adıyaman
Afyonkarahisar
Ağrı
Aksaray
Amasya
Antalya
Ardahan
Artvin
Aydın
Balıkesir
Bartın
Batman
Bayburt
Bilecik
Bingöl
Bitlis
Bolu
Burdur
Bursa
Çanakkale
Çankırı
Çorum
Denizli
Diyarbakır
Düzce
Edirne
Elazığ
Erzincan
Erzurum
Eskişehir
Gaziantep
Giresun
Gümüşhane
Hakkâri
Hatay
Iğdır
Isparta
Kahramanmaraş
Karabük
Karaman
Kars
Kastamonu
Kayseri
Kırıkkale
Kırklareli
Kırşehir
Kilis
Kocaeli
Konya
Kütahya
Malatya
Manisa
Mardin
Mersin
Muğla
Muş
Nevşehir
Niğde
Ordu
Osmaniye
Rize
Sakarya
Samsun
Siirt
Sinop
Sivas
Şırnak
Tekirdağ
Tokat
Trabzon
Tunceli
Şanlıurfa
Uşak
Van
Yalova
Yozgat
Zonguldak
USD18,54
EURO18,11
GBP20,36
EURO/USD0,97
BIST3.201,84
GR. ALTIN986,24
BTC361.215,96
ETH24.826,19

Dr. Gencettin Öner’in “Sosyolojik ve Felsefi Aforizmalar” kitabı okuyucuyla buluştu

Dr. Gencettin Öner
Paylaş

Bu Yazıyı Paylaş

veya linki kopyala

Dr. Gencettin Öner’in “Sosyolojik ve Felsefi Aforizmalar” kitabının tanıtımını geçtiğimiz günlerde Ceylan-Karavil AVM’de yaptı. Öner’in kitabının imza gününe kitapseverler yoğun ilgi gösterdi.

Daha önce yayınlamış olduğu “Tabu 1” ve “Tabu 2” adlı kitapları büyük ilgi gören Dr. Gencettin Öner, son eserine ilişkin şunları söyledi: “Bu eser, kısmen Osmanlının genel olarak da Cumhuriyetin kuruluş dönemi ve sonrasında yaşanan toplumsal ve etnik olayların yol açtığı dram ve trajedileri sosyolojik ve felsefi açıdan irdeleyen aforizmal makalelerden oluşmaktadır.”

Bu eserin roman, anı veya bir öykü kitabı olmadığını, yaşanmış ve yaşanmakta olan bireysel, etnik ve toplumsal olayları sosyoloji ve felsefi açıdan irdeleyen makalelerden oluştuğunu, bu makalelerin konu başlıklarının da birbirinin devamı olmadığını belirten Öner, “Yaşanan olayların yıldönümleri vesilesiyle kaleme alınmış bu makaleler, o olayların aynı zamanda perde arkasını da inceleyen ve sorgulayan yazılardır.  Onun için, makalelerdeki ilgili konuları yorumlarken veya eleştirirken, doğal olarak kullanılan bazı kavram ve ifadelerin tekrarlarıyla karşılaşabilirler. Bunun nedeni, makalelerin farklı zamanlarda, farklı olayların yıldönümlerinde kaleme alınmış yazılardan oluşmaktadır” dedi.

Doz yayınlarından çıkan ve 286 sayfadan oluşan eser, her kitapseverin kitaplığında bulunması gereken belgesel bir kitap niteliğinde.

Dr. Gencettin Öner

Doktor Gencettin Öner kimdir?

1958 yılında Diyarbakır’ın Bismil ilçesine bağlı Tatlıçayır (Kerxa Zirka) köyünde doğdu. İlkokuldan sonra maddi imkânsızlıklar dolayısıyla ailesi tarafından okula gönderilmedi.  Okuldan ayrı kaldığı on yıllık zaman diliminde kalifiye olmayan birçok işte çalıştı. Aradan geçen on yılsonunda 22 yaşında ortaokulu dışarıdan bitirdi.  1982 yılında Liseyi bitirdiğinde 24 yaşındaydı. Aynı yıl ÖSS’ye girerek Dicle Üniversitesi Tıp Fakültesi’ni kazandı.  1988 yılında Tıp Fakültesi’nden mezun oldu. Değişik kentlerde pratisyen hekim olarak çalıştı. 1999 yılında Kadın Hastalıkları ve Doğum Uzmanı oldu. 2015 yılında ‘Tabu 1’ ve 2018 yılında yayınlanan ‘Tabu 2’ adlı kitapları büyük ilgi gördü. Halen uzman doktor olarak çalışmakta olan Dr. Gencettin Öner,  evli ve üç çocuk babasıdır.

SUR AJANS

Dr. Gencettin Öner’in “Sosyolojik ve Felsefi Aforizmalar” kitabı okuyucuyla buluştu

E-posta hesabınız yayımlanmayacak.

Bizi Takip Edin